FAKTY

Blisko tysiąc uczniów dostało się do naszych szkół średnich. Zawody na topie to…

Nabór na rok szkolny 2022/2023. W liceach utworzono 14 klas pierwszych. W szkołach zawodowych 29 kierunków kształcenia.

Powiat pabianicki przeprowadził nabór do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Spośród 1345 absolwentów szkół podstawowych z terenu powiatu pabianickiego do placówek podlegających starostwu dostało się 997 uczniów, tj. 74,13 % wszystkich uczniów z terenu powiatu. W poprzednim roku szkolnym (2021/2022) przyjęto 752 uczniów, spośród 960, czyli 78,33 %.

Na rok szkolny 2022/2023 utworzono w szkołach ogólnodostępnych dla młodzieży 32 oddziały.
W liceach 14 klas pierwszych
I LO – 5 klas
II LO – 7 klas
LO w ZS 2 – 1 klasa
LO w ZS 3 – 1 klasa

W zespołach szkół powstanie 18 klas pierwszych w technikach i szkole branżowej I stopnia. W tym roku w szkołach zawodowych realizowane jest 29 kierunków kształcenia, w tym 17 w technikach oraz 12 w szkole branżowej I stopnia.

ZS 1

technikum – 3 klasy
kierunki: technik pojazdów samochodowych,
technik budownictwa i architektury wnętrz,
technik mechatronik oraz mechatronik w klasie z innowacją e-sport
ZS 1 Branżowa szkoła I stopnia – 2 klasy wielozawodowe
kierunki: m.in. mechanik pojazdów samochodowych, stolarz, tapicer, murarz, elektryk, fryzjer, piekarz, kucharz, cukiernik, sprzedawca, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych

ZS 2

technikum – 6 klas
kierunki: Technik informatyk, Technik grafiki i poligrafii cyfrowej, Technik elektryk, Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, Technik technologii żywności, Technik elektronik, Technik ochrony środowiska
Jak co roku najwięcej chętnych w technikum w tej szkole zanotowano w zawodach technik informatyk oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej – ogółem przyjęto 118 ósmoklasistów do tych klas.

ZS 3

technikum – 7 klas
kierunki: technik fotografii i multimediów, technik logistyk, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik usług fryzjerskich, technik reklamy.

Zgodnie z harmonogramem  rekrutacji elektronicznej 25 lipca dziś do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

O uczniach z Ukrainy przeczytasz TUTAJ