FAKTY

Bliżsi prezydentowi do rad nadzorczych

Zmiany w składzie Radzie Nadzorczej miejskiej ciepłowni to nie koniec.

Wczoraj napisaliśmy o zmianie w Radzie Nadzorczej ZEC (Piotr Adamski zastąpił Tomasza Kloze). Jednocześnie do rzeczniczki Anety Klimek skierowaliśmy pytania o inne, ewentualne zmiany dokonane przez prezydenta, który stoi na czele Zgromadzenia Wspólników spółek miejskich (miasto ma w nich 100 proc. udziałów).

Okazuje się, że Tomasz Kloze (BSR) trafił do spółki ZWiK, w miejsce odwołanej Haliny Rosiak (wdowa po zastrzelonym w łódzkim biurze PiS Marku Rosiaku). Z kolei w Radzie Nadzorczej MZK zasiadła Monika Pawlak-Szpotan (PO) zamiast Sławomira Bratuszewskiego.

Roszady wprowadzono po to, żeby wzmocnić skład rad nadzorczych z wykorzystaniem kompetencji powołanych osób i wzmocnić nadzór właścicielski nad spółkami – odpowiedziała Klimek.

Wynika z tego, iż np. Monika Pawlak-Szpotan, która była szefową biura posła PO Andrzeja Biernata, ma lepiej kontrolować Jarosława Haburę, brata starosty z PO Krzysztofa Habury; a Tomasz Kloze z BSR lepiej poradzi sobie z nadzorowaniem ZWiK-u zarządzanego przez Rafała Kunkę (PO), niż  robiła to Halina Rosiak z PiS (która z wykształcenia jest prawnikiem; była wiceprezydentem Łodzi).

Tagi: , ,

4 komentarze do “Bliżsi prezydentowi do rad nadzorczych

  1. Cyberman wiceprezydentem .
   Uzasadnienie:
   -młody , wykształcony nawet dodatkowo, wysoki specjalista, sprawdzony w pracy i w wyborach.
   -popierany przez: PO, BSR, KOD, SLD, Solidarność i mieszkańców, czyli ponad podziałami (wewnętrznymi)
   -związany z lotniskiem jak Mackiewicz i poprzednik Nocuń
   -wreszcie historia zatoczy koło i będzie jak ojciec a mieszkańcy będą mieli co chcieli (może nowe tory bo stare rozebrane)
   Może będzie to prezent świąteczny dla mieszkańców – gabinet czeka.

Comments are closed.