FAKTY

Boisz się? Jest ci smutno? Zadzwoń, porozmawiaj

Społecznicy z Pabianic uruchomili telefon wsparcia. Starsze i samotne osoby mogą dzwonić pod numer 884-622-307. A przy okazji podzielić się np. przepisem na pyszny sernik.

Grupa Wolontarystyczna “Agrafka” nie zwalnia tempa. Właśnie wystartowała z kolejną akcją o nazwie #PodnieśSłuchawkę. To kontynuacją pierwszej inicjatywy #DbamOSiebieISeniora.

Inicjatywa odpowiada na potrzebę kontaktu (rozmowy telefonicznej) osób starszych i samotnych. Nasi seniorzy, którymi się opiekujemy (robimy zakupy, wysyłamy paczki, kupujemy leki), zainspirowali nas do wsparcia nie tylko ich, ale również innych mieszkańców Pabianic,  którzy chcieliby podzielić się swoimi refleksjami, obawami czy też po prostu porozmawiać o ich życiu lub zainteresowaniach – informuje Agnieszka Jaksa, koodrynatorka “Agrafki”. – Do tego działania oprócz naszych wolontariuszy zaprosiliśmy pedagogów i psychologów, którzy bardzo entuzjastycznie zdeklarowali chęć pomocy. Gdy rozmowa będzie wymagała wsparcia specjalisty – jesteśmy przygotowani.

Chętne osoby mogą dzwonić pod numer 884-622-307.

Akcję koordynuje wolontariuszka Anna Wendler i to ona będzie jako pierwsza podnosić słuchawkę. Podczas wstępnej  rozmowy dowie się, jakiego wsparcia potrzebuje senior i wówczas przekieruje do wolontariusza lub (jeśli zajdzie potrzeba) zaproszonych do współpracy psychologów.

– Mamy nadzieję, że będzie to obupólna wymiana. My wolontariusze liczymy nie tylko na uśmiech seniorów, ale być może uda się również zdobyć przepis np. na pyszny babciny sernik – cieszy się Agnieszka Jaksa.