FAKTY

Bracia napadli na przechodnia

Policjanci zatrzymali dwóch braci z Pabianic. Mężczyźni dokonali rozboju, a następnie próbowali płacić skradzionymi kartami płatniczymi. Podejrzanym grozi kara wieloletniego więzienia. Sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 19 maja, koło godziny 21.30,  w jednym z pabianickich sklepów. Za pokrzywdzonym w kolejce do kasy sklepowej stało dwóch mężczyzn. Gdy klient sklepu wyszedł na zewnątrz, został przez nich pobity i okradziony. Pokrzywdzony mężczyzna w wyniku rozboju stracił portfel wraz z kartami płatniczymi oraz doznał obrażeń ciała.

Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Szybko ustalili tożsamość sprawców. Byli to dwaj bracia, pabianiczanie w wieku 28 i 33 lat. Mężczyźni próbowali płacić za zakupy skradzionymi kartami płatniczymi. Tym samym narazili się na odpowiedzialność karną za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze zatrzymali obydwu napastników w miejscu ich zamieszkania. Mężczyźni byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Ponieważ działali w warunkach recydywy, grozi im kara wieloletniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

(Źródło: KPP Pabianice)