KOMUNIKACJA

Brakuje grubych milionów na przebudowę linii tramwajowej 41

Czy zostaną wyemitowane kolejne obligacje?

Dzisiaj otwarto koperty z ofertami na realizację projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”. Każdy z przedstawionych kosztorysów przekracza zaplanowaną na ten cel kwotę 146 milionów zł (dofinansowanie UE wynosi ok. 88 mln zł).

• Budimex SA zaproponował 382.974.063,22 zł, czyli o ok. 236 milionów wyższą!

• ZUE SA chce przeprowadzić modernizację za 289.830.368,20 zł,

• konsorcjum, którego liderem jest Balzola Polska Sp. z o.o. za 198.770.348,70 zł,

• PROGREG Infracity Sp. z o.o. za kwotę 173.772.114,17 zł.

– Oferty będą analizowane, w najbliższym czasie wspólnie z naszym partnerem z Ksawerowa podejmiemy decyzję, co dalej – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Niewykluczone, że po raz czwarty zostaną zaciągnięte obligacje. Miasto jest już zadłużone po trzykrotnym wyemitowaniu obligacji na ok. 90 milionów zł.

Dotąd przewidywano, że projekt – kompleksowy remont torowiska oraz przebudowa Zamkowej – zostanie zrealizowany do 30 września 2020. W obecnej sytuacji całkiem prawdopodobny jest poślizg, ponieważ trzeba zdobyć dodatkowe pieniądze.

Projekt obejmuje m.in.: przebudowę/budowę przystanków tramwajowych, peronów i zatok autobusowych oraz zintegrowanych przystanków tramwajowo-autobusowych wraz z ich dostosowaniem do potrzeb niepełnosprawnych; przebudowę pętli tramwajowej Wiejska; budowę tram-bus pasa w ul. Zamkowej, ul. Stary Rynek i części ul. Warszawskiej; przebudowę skrzyżowań; budowę parkingu rowerowego bike&ride w rejonie pętli tramwajowej Duży Skręt; budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Warszawskiej, Stary Rynek i Zamkowej w Pabianicach.

TUTAJ szczegółowo przeczytasz o inwestycji.

5 komentarzy do “Brakuje grubych milionów na przebudowę linii tramwajowej 41

    1. Może głąbie poczytasz trochę zanim zafajdasz forum kolejną bzdurą ?

  1. A może taniej by wyszło zrobić zatoczki dla autobusów i na “kocich łbach” wylać asfalt? Chociażby nie było by za tramwajem tłumanu kurzu i rzegotu.

  2. Jak to było ?
    “Mamy TO !!!” i cała platfusia władza w Pabianicach puszyła piórka. Teraz okazało się jak jest. Już się ludzie na to nabrać nie dadzą !!!

Comments are closed.