KOMUNIKACJA

Brakuje grubych milionów na przebudowę linii tramwajowej 41

Czy zostaną wyemitowane kolejne obligacje?

Dzisiaj otwarto koperty z ofertami na realizację projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”. Każdy z przedstawionych kosztorysów przekracza zaplanowaną na ten cel kwotę 146 milionów zł (dofinansowanie UE wynosi ok. 88 mln zł).

• Budimex SA zaproponował 382.974.063,22 zł, czyli o ok. 236 milionów wyższą!

• ZUE SA chce przeprowadzić modernizację za 289.830.368,20 zł,

• konsorcjum, którego liderem jest Balzola Polska Sp. z o.o. za 198.770.348,70 zł,

• PROGREG Infracity Sp. z o.o. za kwotę 173.772.114,17 zł.

– Oferty będą analizowane, w najbliższym czasie wspólnie z naszym partnerem z Ksawerowa podejmiemy decyzję, co dalej – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Niewykluczone, że po raz czwarty zostaną zaciągnięte obligacje. Miasto jest już zadłużone po trzykrotnym wyemitowaniu obligacji na ok. 90 milionów zł.

Dotąd przewidywano, że projekt – kompleksowy remont torowiska oraz przebudowa Zamkowej – zostanie zrealizowany do 30 września 2020. W obecnej sytuacji całkiem prawdopodobny jest poślizg, ponieważ trzeba zdobyć dodatkowe pieniądze.

Projekt obejmuje m.in.: przebudowę/budowę przystanków tramwajowych, peronów i zatok autobusowych oraz zintegrowanych przystanków tramwajowo-autobusowych wraz z ich dostosowaniem do potrzeb niepełnosprawnych; przebudowę pętli tramwajowej Wiejska; budowę tram-bus pasa w ul. Zamkowej, ul. Stary Rynek i części ul. Warszawskiej; przebudowę skrzyżowań; budowę parkingu rowerowego bike&ride w rejonie pętli tramwajowej Duży Skręt; budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Warszawskiej, Stary Rynek i Zamkowej w Pabianicach.

TUTAJ szczegółowo przeczytasz o inwestycji.

5 komentarzy do “Brakuje grubych milionów na przebudowę linii tramwajowej 41

  1. A może taniej by wyszło zrobić zatoczki dla autobusów i na “kocich łbach” wylać asfalt? Chociażby nie było by za tramwajem tłumanu kurzu i rzegotu.

  2. Jak to było ?
    “Mamy TO !!!” i cała platfusia władza w Pabianicach puszyła piórka. Teraz okazało się jak jest. Już się ludzie na to nabrać nie dadzą !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *