FAKTY

Breloki i maseczki za krew oddaną dziś koło ratusza

W obliczu epidemii brakuje krwi. Mieszkańcy zareagowali na apel samorządowców i oddali ponad 8,5 litra bezcennego leku.

Dziś przed Urzędem Miejskim w Pabianicach stanął zapowiedziany krwiobius. W ciągu 3 godzin krwią podzieliło się z potrzebującymi 19 osób. Łącznie pabianiczanie oddali 8, 550l  bezcennego leku. Ośmioro pabianiczan oddało krew po raz pierwszy.

– Przyszło 31 chętnych, ale nie wszyscy mogli wziąć udział w akcji z powodu np. zbyt niskiej hemoglobiny czy wysokiego ciśnienia – mówi Małgorzata Grabarz, która razem z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem zorganizowała dzisiejsze przedsięwzięcie.

Krwiodawcy otrzymali  uszyte przez radną maseczki oraz breloki z herbem miasta i grupą krwi. Akcja ma być niebawem powtórzona.

17 marca napisaliśmy, że w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną na terenie naszego kraju w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi pojawiły się problemy z dostępem do krwi. Każdy, kto jest pełnoletni i zdrowy, może podzielić się bezcennym płynem.

Regionalne stacje krwiodawstwa robią wszystko, aby jej nie zabrakło. Zapasy krwi w łódzkim Centrum są na bardzo niskim poziomie. Braki można zauważyć prawie w każdej z grup. PCM musi ograniczać operacje (CZYTAJ TUTAJ).

Krew można oddawać w Punkcie Pobrań nr 5106 w Pabianicach, który znajduje się w holu głównym budynku 1D w Pabianickim Centrum Medycznym (ul. Jana Pawła II 68), od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-11.