FAKTY

Bronił kina Tomi, teraz otwiera konkurencję

To niewiarygodne! Politycy Prawa i Sprawiedliwości promują biznes wydawcy Gazety Wyborczej.

Dziś na terenie centrum handlowego „Tkalnia” otwarto kino Helios. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali m.in. Adrian Majsterek (właściciel „Tkalni”) oraz działacze PiS – Włodzimierz Stanek i Krzysztof Ciebiada.

Udział obu panów w wydarzeniu może szokować, gdyż sieć kin Helios od połowy 2010 roku jest częścią Grupy Agora S.A, czyli wydawcy Gazety Wyborczej, która nie ustaje w atakach na PiS i sprzyja Platformie Obywatelskiej. Adres spółki jest zresztą taki sam, jak adres redakcji: Czerska 8/10.

Wymienieni działacze nie są anonimowi: Stanek to szef klubu radnych miejskich Prawa i Sprawiedliwości, a także dyrektor kancelarii sejmiku województwa łódzkiego w Urzędzie Marszałkowskim, na czele którego stoi Grzegorz Schreiber (PiS). Z kolei poseł Ciebiada jest szefem miejskich struktur PiS; startuje również w nadchodzących wyborach.

Czy prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pochwaliłby promocję interesu AGORY przez swoich działaczy?

Radny wytknął radnemu hipokryzję

To nie wszystko. Niedługo po tym, jak radny Stanek opublikował na profilu FB zdjęcia z otwarcia kina, inny radny – Gabriel Grzejszczak (KKRP) przypomniał mu, co pisał na temat sieci jeszcze 3 miesiące temu, pod koniec czerwca 2019.

Grzejszczak przywołał nasz tekst pt. „Adrian Majsterek: »W Tkalni powstanie pierwsze w mieście kino«”, który wzbudził ogromne emocje wśród pabianiczan. Pod postem pojawiło się prawie 100 komentarzy, w zdecydowanej większości w obronie lokalnego kina Tomi. Taką postawę przyjął również Włodzimierz Stanek, napisał: W Pabianicach kino to kino Tomi i niech tak zostanie”.

Gabriel Grzejszczak napisał w poście: “Szanowny Panie @Włodzimierz Stanek, w takim razie które kino ma zostać w Pabianicach? Pod czerwcowym artykułem portalu pabianice.tv udawał Pan oburzonego tym, że w Pabianicach powstaje sieciowe kino Helios, które będzie ciężkim konkurentem dla naszego lokalnego kina Tomi. Dzisiaj, gdy pojawiła się okazja pokazania się przed kamerami podczas przecięcia wstęgi, już Panu to nie przeszkadzało” – wytknął.

Z kolei Tomasz Pierzchała, radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i kolega Włodzimierza Stanka, skomentował na jego profilu zdjęcia z otwarcia: “Ja wolę nasze kino Tomi, ma swój klimat… i jest nasze pabianickie”.

6 komentarzy do “Bronił kina Tomi, teraz otwiera konkurencję

 1. Kolejna mega gafa lokalnych działaczy PiS budzi serdeczny uśmiech na twarzy i “robi” mi niedzielę. Zaiste bogaty w humor jest widok buźki JE Krzysztofa przy – dosłownie! – każdym medialnym wydarzeniu. No ale na ile po słynnym ksawerowianinie wiele bym już nie oczekiwał, to postawa pana Włodzimierza mocno mnie dziwi, wręcz martwi! Czyżby partyjne pociągoty wyprały umysł? Litości, nie tędy droga!
  Wiecie panowie jak to paskudnie wygląda? Niby chwalicie lokalny biznes i historię z tradycjami. Tymczasem gdy tylko pojawia się okazja lansu – robicie to w tonie skrajnej hipokryzji.A kiedy “Tomi” zacznie (oby nie…) upadać – staniecie przed kamerami prawiąc o lokalnym patriotyzmie? Wstyd!

  Aż mnie to wyciągnęło “zza światów”, aby zostawić ślad swojego zażenowania.

  Spokojnej niedzieli, pozdrawiam ciepło.
  Może seansik w starym, lokalnym kinie z duszą, hmm?…

 2. Strach lodówkę otworzyć, bo wejdzie człowiek do kuchni a tam już Ciebiada ze wstęgą i nożyczkami będzie stał.

  1. To popatrz lepiej na Rąkowskiego. Ten to wisi wszędzie i do tego jeszcze gazetki wydaje. To jest dopiero lans. Jak teraz nie wejdzie to ładny kredycik mu zostanie do spłacenia…..

 3. Nie wierzę co czytam!!! Agora S.A. – najgorsze co mogło spotkać Polskę!!! I Polaków. Przeproście mieszkańców Pabianic za swoje nieuctwo!!!

Comments are closed.