KOMUNIKACJA

Budowa S14 obok. Ograniczenia w weekend

W związku z kontynuacją prac przy drodze ekspresowej S14, w obrębie węzła Łódź Retkinia, w najbliższy weekend kierowcy muszą spodziewać się tam ograniczeń w ruchu.

Wykonawca zamierza zakończyć prace na tzw. rondzie ósemkowym, u zbiegu ulic Sanitariuszek i Maratońskiej. Będą one polegały na ułożeniu ostatniej, wierzchniej warstwy bitumicznej (tzw. ścieralnej). Konsekwencją tego stanu rzeczy, będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego na skrzyżowaniu. Będzie on kierowany ręcznie przez pracowników wykonawcy. Jazda, zależnie od potrzeb, będzie się obywała w trzech etapach: od strony miasta, w kierunku Konstantynowa Łódzkiego i Pabianic, z kierunku Konstantynowa w stronę Łodzi i Pabianic i z Pabianic do Konstantynowa i Łodzi..
Aby zminimalizować uciążliwość prac, będą one prowadzone w weekend (28-29 sierpnia) w godzinach od 6.00 do ok. 21.00. GDDKiA sugeruje, aby w miarę możliwości wybierać trasę, która pozwoli ominąć skrzyżowanie Sanitariuszek – Maratońska.

UWAGA! Ze względu na fakt, że prace przy układaniu masy bitumicznej wymagają absolutnie bezdeszczowej aury, czas prowadzenia robót, może się wydłużyć, a w razie załamania pogody, termin wykonania prac zostanie zmieniony.