KOMUNIKACJA

Budowa S14: Od popołudnia ruch wahadłowy kierowany ręcznie

Od godz. 16.00 w piątek do godzin popołudniowych w poniedziałek prace będą prowadzone cały czas.

Od najbliższego poniedziałku w obrębie skrzyżowania ulic Maratońskiej i Sanitariuszek nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Powstające w tym miejscu tzw. rondo ósemkowe zostanie udostępnione w pełnym zakresie. Aby mogło to nastąpić, konieczne jest przeprowadzenie szeregu ważnych prac. Zaplanowano je na nadchodzący weekend. Między innymi będą to prace rozbiórkowe, prace przy kanalizacji deszczowej, układanie konstrukcji drogi oraz nawierzchni.
Aby ograniczyć uciążliwości związane z tymi robotami, od godz. 16.00 w piątek do godzin popołudniowych w poniedziałek będą one prowadzone przez całą dobę. W związku z tym, kilkakrotnie zmieni się organizacja ruchu – mówi Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.
Na wszystkich etapach robót wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, który będzie się zamieniał zależnie od etapu prac. Na każdym z  trzech etapów – kierowany ręcznie przez przeszkolonych pracowników wykonawcy.

GDDKiA apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.