KOMUNIKACJA

Budowa S14: Zmiana organizacji ruchu

W związku z postępem prac przy budowie drogi ekspresowej S14, dziś (tj. 13 kwietnia) i jutro na drodze krajowej nr 71 wprowadzone będą zmiany organizacji ruchu.
  • Pierwsza zmiana – wprowadzana dziś – ma związek z pracami polegającymi na usunięciu kolizji z instalacjami wody i gazu, a w konsekwencji na budowie ronda, które będzie w przyszłości elementem włączenia DK71 do węzła Teofilów (rys. DK71 (1) i DK71(1) bis). W związku ze zmianami z ruchu wyłączony zostanie zachodni pas drogi krajowej nr 71 na długości ok. 100 metrów, na 24-ym kilometrze drogi (okolice ulicy Wycieczkowej). Będzie tam wprowadzony ruch wahadłowy, kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez blisko 3 tygodnie.
  • Z kolei jutro (14 kwietnia) rozpoczynają się prace związane z budową ronda u zbiegu DK71 i ulicy Zgierskiej w Konstantynowie Łódzkim. Rondo, które usytuowane zostanie po wschodniej stronie skrzyżowania, w przyszłości będzie stanowiło element włączenia DK71 do węzła Konstantynów Łódzki. W związku z pracami z ruchu zostanie wyłączony jeden pas ruchu na DK71 na długości ok. 150 metrów, zaś na ulicy Zgierskiej na odcinku ok. 180 metrów (rys DK71(2). W tym miejscu wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany światłami w systemie trójfazowym. Przewidywany czas obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu w tym miejscu, to ok. 2,5 miesiąca.