FAKTY

Burmistrz Rzgowa o wyjątkowo skąpym pabianickim budżecie na drogi

Mateusz Kamiński: “Tu nie jest tak jak u naszego sąsiada w Pabianicach”.

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Rzgowie burmistrz Mateusz Kamiński przedstawiając wydatki na drogi odniósł je do pabianickiego budżetu. Przypomnijmy, że nasze miasto przeznaczy na ten cel w 2018 roku tylko 2,5 mln zł (na 2017 było 8,6 miliona). O radykalnym zmniejszeniu budżetu napisaliśmy TUTAJ. Pokazaliśmy sporo wyższe budżety drogowe w Ksawerowie i Łasku.

A jak wyglądają ponad 60-tysięczne Pabianice na tle ok. 10-tysięcznej gminy Rzgów? Na drogi gminne pójdzie w pobliskiej gminie 1,5 miliona zł, zaś na powiatowe ponad 4 miliony zł (z czego ok. 1,5 mln zwróci powiat). Z prostego obliczenia wynika, że w gm. Rzgów przebudują drogi w 2018 roku za 4 miliony zł, a u nas za 2,5. To przepaść.

Burmistrz Rzgowa powiedział publicznie przedstawiając plan wydatków na drogi: „Tu nie jest tak jak u naszego sąsiada w Pabianicach, tylko znacznie więcej. My dbamy o to, aby gmina była dobrze skomunikowana”.

(Fot. burmistrz Rzgowa/ul. Morwowa w Pabianicach)


11 komentarzy do “Burmistrz Rzgowa o wyjątkowo skąpym pabianickim budżecie na drogi

 1. No jak to ? Przecież Macuś mówi, że to tak wspaniały budżet, że jeszcze nigdy tak dobrego na inwestycje nie było :)
  A tu widać jak jest w rzeczywistości !!! Mackiewicz ciągnie to miasto na dno !!!

  1. Rzgów to ma szczęście, że Ptak się tu pobudował i podatki płaci. A co do inwestycji unijnych to do Pabianic im daleko.

   1. Szczęście mieć Ptaka. Czy nasz Furman podatków nie płaci? A do takich “inwestycji unijnych” im jak najdalej. To dobro rozłoży Pabianice. Dopłaty do basenu już nie chcemy, energię termalną mamy w d… a na dopłatę do tramwaju zapracują pokolenia jeżdżące samochodami.

 2. Ale drogi mamy fatalne. Panie Prezydencie zapraszamy na Zatorze, tu strach przejechać samochodem w obawie o zawieszenie. Gdy ciemno to strach iść pieszo bo można się przewrócić, gdy pada ulicami płyną “rzeki” a później błoto. W planie na 2017r. były remonty i budowa niektórych ulic i jakoś nie widać realizacji tych planów.

 3. Biorąc pod uwagę fakt, że gmina Rzgów słynie z hurtowni i hal, to ma kasę. Ale jednak jest dużo mniejsza i mniej liczebniejsza od Pabianic – poza tym są tam same wioski!! Więc faktycznie trochę słabo to wygląda. I już nie chodzi tylko o Rzgów tylko o wspomniany Łask lub Ksawerów.

 4. Pabianice tv lubi atakować nasze miasto. Zamiast cieszyć się sukcesami to raczej czepianie się. Może kadra spoza Pabianic?

  1. Małkus, a jeszcze niedawno chwaliłeś za puszczenie całej konferencji PiS przy pętli :) No cóż – do pracy, bo jeszcze czynne na Zamkowej (tuż po świętach był odbiór dnia wolnego!)

 5. A to rzeczywiście nius. A co ciekawego, redakcjo, o budżecie naszego miasta mówili w Pomiechówku?

 6. Kto wie, który sklep sprzedaje takie pajace jak małkus, ja też chce takiego. Są w wolnej sprzedaży czy trzeba po asygante do pinokia biegać ?

Comments are closed.