FAKTY

Burzliwe spotkanie z ministrem Sellinem [VIDEO]

Rząd prowadził w Pabianicach kampanię “Polska jest jedna”, ale jedni klaskali, drudzy krytykowali.

Do Pabianic przyjechał dziś polityk PiS Jarosław Sellin. W restauracji „Kaczorowski”, gdzie odbywało się spotkanie, nie zmieścili się wszyscy chętni – w tym grupa działaczy KOD.

– Wasi koledzy, którzy przyszli wcześniej, są na górze i mają miejsca. Teraz już zabrakło, nawet stojących. Sala nie jest z gumy, poza tym są też względy bezpieczeństwa – tłumaczył właściciel.

– Ale dla spóźnionych radnych miejsce się znalazło… – zwrócili uwagę członkowie Komitetu. Na sali nie zmieściły także inne osoby chcące wysłuchać przedstawiciela rządu.

Minister Sellin zaczął od podsumowania rządowych programów, później mówił o nowych pomysłach PiS – tzw. piątce Morawieckiego oraz szeregu zmian w obszarze polityki społecznej obiecanych przez wicepremier Beatę Szydło (m.in. „Dostępność+”, „Wyprawka+”).

W tym czasie chętni mogli zapisywać swoje pytania na kartkach. Pojawił się temat niehandlowych niedziel, polityki historycznej (w tym filmów patriotycznych) czy polityki wobec Rosji. Choć kartki trafiały najpierw do działaczy PiS, nie brakło niewygodnych pytań, np. „dlaczego matka czwórki dzieci zasługuje na emeryturę, a matka niepełnosprawnego dziecka nie?”

– Wspieranie matek niepełnosprawnych dzieci zawarte jest w innych rozwiązaniach, które teraz wprowadzamy, np. renta socjalna powiększona do skali powyżej tysiąca złotych. Jednak „emerytura macierzyńska” to zupełnie nowy element w polityce społecznej – powiedział Sellin.

„Czy przekazanie 90 milionów ojcu Rydzykowi nie jest marnowaniem pieniędzy obywateli? Czy nie jest przestępstwem przeciwko finansom państwa?” – Ministerstwo Kultury przyznaje granty organizacjom pozarządowym na różne rzeczy, z puli ok. 2 mld złotych rocznie, w trybie konkursowym. Nikt nie powinien być dyskryminowany. Byłoby dziwne, gdyby na zdobywanie grantów pozwolić wszystkim organizacjom i powiedzieć „wszyscy mogą, a ojciec Rydzyk nie może” – tłumaczył polityk.

Kolejne pytanie brzmiało: „czy pan minister nie wstydzi się za jakość merytoryczną i programową Telewizji Polskiej, która stała się tubą propagandową rządu? (nieczytelne) Prezes TVP powiedział »ciemny lud to kupi«?”

– Co do zwrotu „ciemny lud to kupi”, to Jacek Kurski wystąpił do sądu przeciwko tym, którzy twierdzą że tak powiedział. Wydaje mi się, że te sprawy wygrał, nie ma dowodów na to, że pozwolił sobie na takie sformułowanie. Powiem tak: do roku 2015 w trzech największych telewizjach mieliście to samo – te same wiadomości a nawet ich układ. Dzisiaj to się zmieniło i myśmy poszerzyli pluralizm mediów – odpowiedział.

W tej chwili na sali padło: „to jest PRL! wy łamiecie ustawę o KRRiT!”. Prowadzący spotkanie Włodzimierz Stanek zaapelował o powstrzymanie emocji, choć te rosły coraz bardziej. Kobietę, która wykrzykiwała, że „PO i Nowoczesna to zdrajcy i złodzieje”, uspokajał biskup Jan Cieślar (biskup Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego RP i proboszcz parafii E-A w Pabianicach): – Spokojnie, im tylko chodzi o to, żeby prowokować.

Część działaczy KOD wyszła ze spotkania, inni chcieli rozłożyć transparent z napisem „nie kłam”. Nie pozwolono im, więc opuścili salę. Sympatyczka PiS zaczęła szarpać wychodzącą sympatyczkę Komitetu. Nerwowa atmosfera panowała już do końca.

– Grzegorz Schetyna mówi, że zwycięstwo PiS było przypadkiem i trzeba to jak najszybciej zakończyć. Widać nie oswoił się jeszcze z myślą, że z nami – jako trwałym bytem politycznym w Polsce – trzeba rywalizować normalnie i demokratycznie, na debatę i programy, a nie tylko na hejt i mówienie „odsuniemy was od władzy” – tylko nie wiadomo, w imię czego – podsumował Jarosław Sellin.

– Zwyciężymy, zwyciężymy, zwyciężymy! – publiczność nagrodziła ministra brawami i okrzykami.

Spotkanie z przedstawicielem rządu odbyło w ramach akcji PiS „Polska jest jedna”.

 


18 komentarzy do “Burzliwe spotkanie z ministrem Sellinem [VIDEO]

 1. buractwo i ciemniactwo pisowskie w tym mieście ,aż wstyd !! Jedno jest pewne U Kaczorowskiego nie kupię już nawet surówki ,zwłaszcza że niema się czym zachwycać !

  1. To teraz Kaczorowski leży na dywanie i płacze , co on biedy zrobi jak u niego surówki nie kupisz. Nie strasz, nie strasz bo się zesrasz.

 2. i tak szacun za wpuszczenie oponentów. pamiętam jak Kaczyński był w MOK to obstawa była gruba!

  1. I dobrze że wtedy nie wpuscili. O ile pamiętam przed wejściem do MOK poleciały jajka w stronę kandydata PIS. Kto wie co by się stało gdyby weszli

 3. PiS to jest marka. PiS to synonim patriotyzmu, sukcesu, obrony wartosci chrzescijanskich i europejskich a wiec korzeni Europy. PiS to odwaga, mestwo i waka ze zdradą narodową, z lewooaactfem i ze współczesną Targowicą. PiS to wzrost swiadomosci narodowej Polakow, odrzucenie kompleksow w ktore wpychaly nas poprzesni rzadzacy na uslugach obcych mocarstw. Wszystkie afery międzynarodowe i kłopoty wizerunkowe Polski w większości odpowiadają polskie lewactwo. Są to ludzie , którzy robią wszystko zeby wokol Polski bylo jak najwiecej smrodu. Drobne sprawy rozdmuchuja i nadają im inna interpretację, posługują się prowokacjami i manipulacjami. Namawiaja zagraniczne media do leżenia z Polski a zagraniczne instytucje do nakladania kar na Polske. Zdrajców narodowych nie szanuje sie ani w kraju ani za granicą. PO i N są kulą u nogi suwerennej i niepodległej Polski

  1. Bolszewicy w 1917 r. też tak uważali. A jak potrafili to wyrazić było widać w wojnie z II RP. Prostactwo jakiego mało. Tak że homo pisus ma z nimi bardzo dużo wspólnego.

 4. PiS to spuścizna PZPR. Ograniczenie praw i wolności obywatelskich. Zakłamanie prawdy. Ciemnogród. Szkoda i żal tych ogłupionych propagandą ludzi. Symbol buractwa i obciachu w Europie:-((

 5. Poziom kultury Pań z KODu, pokazał jaka jest porażająca różnica pomiędzy sympatykami PiS, a KOD. Zachowanie Pań z KODu zakrawa o chorobę psychiczną, co łatwo zauważyć na filmach. Panie trzęsą się krzyczą wymachują rękami i prowokują, niestety nie reprezentują również swoimi wyzwiskami poglądów, poziom merytoryczny członków KOD, którzy pytali czym jest VAT, pokazuje że nie są stroną do prowadzenia merytorycznych sporów. Co więcej należy również zauważyć pozytywne aspekty spotkania, takie jak: otwartość polityków PIS na rozmowę z każdym; nie unikanie przez ministra odpowiedzi na trudne pytania z sali ; zaprezentowanie przez ministra wizji przyszłość, nowych projektów pomocowych i wyrażenie silnego poparcia dla kandydata na prezydenta miasta Włodzimierza Stanka

  1. Drogi Kamilu
   Zacny Pan minister czytał z kartki to co mu przygotowali na przekaz programowy, a na pytania które napisałam na kartkach odpowiedzi nie było, przy próbie jakiegokolwiek zabrania prze zemnie głosu osoby które przybyły na spotkanie czyli członkowie PiS i niewielu zdemoralizowanych sympatyków zachowywały się jak wypuszczone szkolone na pożarcie rottweilery jakbym przyszła zlinczować pana ministra, a ja przyszłam na to spotkanie aby usłyszeć konkretne merytoryczne odpowiedzi. Nie usłyszałam nic. KŁAMSTWA, PYCHA, AROGANCJA I PROPAGANDA DOJNEJ ZMIANY

   1. Osoby z KOD zadające pytania na tak zatrważającym poziomie brzmiące: „Dlaczego kradniecie?” i krzyczące z sali „Czym jest VAT?” , albo Pan odnoszący się do RODO (nie mający pojęcia czym jest, jak wynikało z dyskusji), niestety takie osoby nie mogą być stroną w dyskusji, gdyż nie posiadają merytorycznych podstaw. Zauważyłem, że wielokrotnie przeczytały Panie publikacje Jakuba Bierzyńskiego „Jak rozmawiać, żeby wygrać?”. Polecam zacząć od lektury z zakresu polityki fiskalnej, polityki społecznej, polityki budżetowej, polityki monetarnej i polityki podatkowej. Co więcej, należy zauważyć, że pytania odnoszące się do sytuacji osób niepełnosprawnych były na miejscu. Niestety nie były poprawnie sformułowane, czy nie wiedzą Panie nawet, iż ustawy z zakresu polityki społecznej regulują działania Państwa ukierunkowane na pomoc osobą niepełnosprawnym. Jeżeli dążą panie do poszerzenia zakresu pomocy osobą niepełnosprawnym, wystarczy odnieść się w sposób merytoryczny do konkretnych ustaw i zaproponować zmiany. Muszą Panie zrozumieć, że Dobra Zmiana to działania długofalowe i nie można zrobić wszystkiego od razu, gdyż blokują to ustawy z zakresu polityki budżetowej. Polityka PiS ma na celu również nie powiększanie deficytu państwa, który powiększa dług publiczny. Dopóki Panie tego nie zrozumieją i nie doszkolą się merytorycznie, dopóty będą Panie bandą awanturników z poziomem uniemożliwiającym prowadzenie dyskursu politycznego.

  2. Wszyscy sympatycy pis powinni być przebadani przez psychiatrów. Ale brakłoby miejsca w szpitalach..

 6. Przejeżdżałem koło Nowego Rynku wczesnym wieczorem zastanawiając się – cóż to za potężne wesele się u Kaczorowskiego odbywa, że 1/4 powierzchni targowiska zastawiona jest zaparkowanymi pojazdami, a w oddali czuwają dwa radiowozy policyjne.
  Teraz już wiem, to nie wesele. :)
  Że też wszyscy się pomieścili w lokalu? Sądząc po ilości zaparkowanych wozów frekwencja dopisała!

  Zabawa będzie po wyborach. Ciekawe tylko – w którym “obozie”?
  Pozdrawiam niedzielnie!

 7. Droga Pani Renato ! Jak dobrze pamiętam (stałem za Panią) ,odpowiedź p.Ministra na Pani zapisane pytanie padła. Jednakowoż nie była Pani usatysfakcjonowana udzieloną odpowiedzią ,twierdząc że są to kłamstwa. Dalsze Pani zachowanie wykluczało jakiekolwiek możliwości wyjaśnienia Pani wątpliwości. Pozdrawiam.

 8. Czytam oglądam i oczom nie wierzę, Szok. Co tam robi biskup ewangelicki Cieslar? Przecoez to polityczne zgromadzenoe!!! ZAden katolicki ksiądz nie przyszedł. Juz przewąchał Cieslar, ze PiS może wygrac i zaczyna włazić w d…, by dostac kasę? W p[as sie kłaniał PO, czapkuje Haburom, marszałkowi. w kościele. Wszyscy widzieli, Wstyd! To nie przystoi duchownemu! Jestem zażenowany – to delikatnie powiedziane.

 9. od kiedy protestancki biskup chodzi na takie stypy ? przecież PIS pompuje kasę tylko w Oligarchę Rydzyka . niech nie liczy nie dadzą

Comments are closed.