FAKTY

Był kompletnie pijany, wypadł z samochodu. Kierowca powiadomił policję

  • Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.
  • Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańca gminy Pabianice, którzy zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się pojazd i szybko powiadomił o tym policję.
  • Kierowca hyundaia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia 2021 roku około godziny 16.00 na drodze W 485 w Pawłówku. Mężczyznę jadącego w kierunku Bełchatowa zaniepokoił fakt, że kierowca jadący przed nim hyundaiem tucsonem dziwnie zachowywał się na drodze. Zjeżdżał na pobocze i jechał całą szerokością jezdni. Domyślając się, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwy kierujący, świadek natychmiast powiadomił policję. W tym samym czasie kierowca tucsona zatrzymał pojazd na wysokości ronda, otworzył drzwi pojazdu i wypadł z niego na ziemię.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 68-latka. Był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na pochwałę zasługuje postawa mieszkańca gminy Pabianice, który zwrócił uwagę na podejrzanie zachowującego się uczestnika ruchu drogowego. To bardzo ważne, żeby reagować w takich sytuacjach – zaznaczają pabianiccy funkcjonariusze.

 

(Fot. ilustracyjna)