FAKTY

Były komendant zwolniony ze służby

Nie chcą go w policyjnych szeregach.

Piotr B., były komendant pabianickiej policji, pod koniec lipca został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Włocławka – na terenie gm. Chodecz wjechał swoim audi w drzewo, miał ok. 1,7 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości – przyznał się, złożył wyjaśnienia i wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze (grozi mu do 2 lat więzienia).

48-latka natychmiast zawieszono w czynnościach służbowych i wszczęto postępowanie dyscyplinarne oraz administracyjne. Ostatecznie został zwolniony ze służby na podst. art. 41 ust. 2 pkt. 5 ustawy o Policji, tj. gdy wymaga tego ważny interes służby.

Piotr B. był do kwietnia ub. roku komendantem pabianickiej policji. Na stanowisku zastąpił insp. Pawła Zarychtę, który szefował pabianickim policjantom przez 8 lat. Po 10 miesiącach, decyzją Komendy Wojewódzkiej, rozstał się z Pabianicami.


3 komentarze do “Były komendant zwolniony ze służby

  1. Nie macie z czego artykułów tworzyć? Chyba ze lubicie śmiać sie z czyiś niepowodzeń…?

    1. Tylko ktos nie spełna rozumu niepowodzeniem może nazwac pijanego jak bela kierowcę który uderzył w drzewo. W dodatku nosi mundur! tylko dzięki Bogu nikomu nie zrobił krzywdy, dobrze że zatrzymał się na drzewie a niena pieszych.
      To jest niepowodzenie? To zachowanie to skrajna głuptoa.. Wydalili go ze służby, bo policjant na stanowisku powinien świecić przykładem.

Comments are closed.