FAKTY

Były prezydent z zarzutami

Pawłowi W. grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Sprawa ma związek z lewymi papierosami.

58-letni pabianiczanin, 45-letni łodzianin i 37-letni mieszkaniec Konstantynowa zostali zatrzymani przez policję w piątek 9 czerwca. Po przesłuchaniach postawiono im zarzut z art. 305 pkt. 1. prawa własności przemysłowej, który mówi: „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

– Chodzi o posłużenie się zastrzeżonymi znakami na paczkach papierosów. Ze względu na początkową fazę śledztwa nie mogę powiedzieć, czy podejrzani się przyznali oraz jaki był ich udział w całym procederze – mówi szef pabianickiej prokuratury Tomasz Szczepanek.

Podczas przeszukań znaleziono i zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy paczek z nielegalnym oznaczeniem i matryce drukarskie. Po dwóch dniach spędzonych w KPP Pabianice mężczyzn zwolniono do domu, są pod dozorem policyjnym. Jeśli okaże się, że było to ich stałe źródło dochodu, może im grozić od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności (art. 305 pkt. 3).

Paweł W. funkcję wiceprezydenta Pabianic sprawował od 1994 do 1998 roku. W 1998 wszedł do rady miasta jako niezależny, wkrótce związał się z SLD (został członkiem zarządu spółki powiązanej z WFOŚ – Eko Regionu). Prezydentem był w latach 2001-2002 (w wyborach samorządowych w 2002 roku w drugiej turze przegrał z Janem Bernerem). Przez lata angażował się w działania pabianickiego hufca ZHP. Po odejściu z polityki zajął się biznesem jako właściciel jednej z firm drukarskich w Pabianicach.

Więcej w policyjnym komunikacie TUTAJ.


3 komentarze do “Były prezydent z zarzutami

 1. TAK pabianickie harcerstwo i pełniona funkcja prezydenta kształtują charaktery.
  1. z jak zarobionych pieniędzy były prezydent kupił drukarnię – czy czystych?
  2. jak zadziałał p. Paweł by przekonać prezydenta Mackiewicza, aby jego żona została dyrektorem przedszkola – dziwne pokrętne i brzydko pachnące są drogi tego awansu.
  Panie PREZYDENCIE ! nepotyzm i kolesiostwo TO PAŃSKA SPECJALNOŚĆ i WIZYTÓWKA KADENCJI – FAKTY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE. Usta pełne frazesów i banałów pod publiczkę – niech to kupi, a prawda jest inna, czas oceny nadejdzie.

  1. Z tym pabianickim harcerstwem to o dużo za duże uogólnienie. Chyba nie wiesz na czym działalność harcerzy polega.

 2. Normalnie w biznesie, dla swoich miał dobre ceny.
  Czy to Mackiewicz, Florek czyt powiat, można zarobić – to stały dogmat.
  Wpadka bo pewnie “źle drukował”.

Comments are closed.