FAKTY

Były radny zastąpi w szpitalu Adama Marczaka

Kierowniczy fotel długo nie stał pusty. 1 marca zajmie go Robert Dudkiewicz.

55-letni Robert Dudkiewicz, były radny miejski, w Pabianickim Centrum Medycznym zostanie kierownikiem Działu Marketingu i Administracji. To stanowisko po Adamie Marczaku, który na początku lutego awansował na dyrektora ds. administracyjno-technicznych.

Dudkiewicz pracę w szpitalu rozpocznie 1 marca. Według regulaminu wynagradzania obowiązującego w PCM, kierownicy działów zarabiają 6-10 tys. zł brutto miesięcznie. Jeden z obszarów kompetencji Dudkiewicza zachowa jednak Marczak – kontakty w mediami.

Przypomnijmy – Robert Dudkiewicz do lipca 2017 roku pracował w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 5 jako dietetyk. Pracę w instytucji podlegającej staroście Krzysztofowi Haburze dostał tuż po tym, jak po wyborach samorządowych przeszedł do klubu radnych PO, choć mandat zdobył startując z list PiS (później PO i BSR połączyło siły i stworzyło Koalicyjny Klub Radnych “Pabianice”). Zanim znalazł się w RM, pabianiczanie znali go jako cukiernika.

W międzyczasie dokształcał się i znalazł zatrudnienie w łódzkim szpitalu im. Kopernika (CZYTAJ TUTAJ). W 2016 roku ukończył licencjat ze zdrowia publicznego, a później studia magisterskie (zarządzanie w ochronie zdrowia). Dyplom obronił w lipcu ub. roku. Temat jego pracy brzmi: „Wykorzystanie współczesnych koncepcji marketingowych oraz narzędzi komunikacji marketingowej w działalności jednostek medycznych w opinii pacjentów korzystających z prywatnej opieki zdrowotnej w wybranych placówkach na terenie Łodzi”.

W ostatnich wyborach samorządowych startował na radnego z list “Koalicji dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza”. Dostał 107 głosów, nie uzyskał mandatu.

Tagi:

10 komentarzy do “Były radny zastąpi w szpitalu Adama Marczaka

  1. Żesz….. Jego mać. Kolejny orzeł z ławki Mackiewicza. Katecheta i cukiernik będą rządzić w szpitalu. Kolesiowo pełną parą.

  2. Aaaaa to po to była ta reorganizacja w pcm. Trzeba było upchnąć kolejnego kolesia. Teraz będą robić to samo tylko jeden jako dyrektor, drugi jako kierownik. Jest człowiek to i stanowisko się znajdzie. Zarządzanie szpitalem pozostawia wiele do życzenia ale czemu się dziwić skoro nadzór nad zarzadzajacymi praktycznie nie istnieje. Chyba że na zasadzie : ” trzeba zatrudnić jednego Pana.. ” . Kto za to wszystko ich kiedyś rozliczy? I tych w mieście naszym i tych wyżej. Wszędzie bagno, muł i wodorosty.

  3. przecież to spólka miejska , polityka taka sama w każdej spółce i w każdym mieście
    lepszy chyba swój niż polityczny desant ze świata który narozrabia i zniknie

    1. “lepiej swój”? słyszysz się? to stanowisko w ogóle nie ma racji bytu, zostało sztucznie stworzone dla A. Marczaka. Rozdawnictwo pieniędzy i kolesiostwo pełną gębą. Brawo prezydencie…

    2. @abrakadabra – znajdź mi spółkę niemiejską, normalną firmę, gdzie polityką jest zatrudnianie i awanse w taki sposób jak w pabianickim szpitalu. albo utrzymywanie zbędnego działu w takiejż firmie :)

  4. Widzę tu u komentatorów, nastroje tak rewolucyjne jak w czasie Wielkiej Bolszewickiej Rewolucji 1917-go roku! Czeka nas szturm na Szpital, jak na Pałac Zimowy? Czy tylko Referendum Ludowe o odwołanie pana byłego radnego? Nu rewolucjonisty? Nu?

Comments are closed.