FAKTY

Chcą u nas Kory, Holland, Pazury i Morawieckiego

Dziennikarski narybek z Gminy Pabianice walczył o prestiżowy obóz w Rewalu.

Czworo finalistów II edycji konkursu „Potęga Prasy Ziemi Pabianickiej” ma za sobą drugi i ostatni etap zmagań. Przypomnijmy, że w tym roku przedsięwzięcie adresowaliśmy do uczniów z Gminy Pabianice. W finale znaleźli się: Marta Oberle, Katarzyna Łuczyńska, Anna Mądrakowska i Wiktor Krzysztofik z Publicznego Gimnazjum w Piątkowisku.

Wczoraj (9 maja), pod czujnym okiem nauczyciela-bibliotekarza Anny Krawczuk, pisali relację z pobytu na terenie gminy zaproszonych przez siebie gości. Tempa tworzenia koncepcji, uruchomienia wyobraźni, zbierania i selekcjonowania informacji mogą zazdrościć im profesjonalni dziennikarze. Na twórczość mieli raptem dwie godziny lekcyjne i cała czwórka nie przekroczyła wyznaczonego deadline.

Kasia relacjonowała wizytę Kory, która na jej zaproszenie przybyła do nas, by przekonywać do legalizacji medycznej marihuany. Ania opisała wędrówkę po pabianickiej ziemi wybitnej reżyserki Agnieszki Holland, zaś Wiktor występ Cezarego Pazury. W inne tony uderzyła Marta, relacjonując spotkanie z wicepremierem Mateuszem Morawieckim.

Jury już rozpoczęło pracę.

***

Laureat wyjedzie do Rewala na 16-dniowy obóz dziennikarski i wraz z młodzieżą z całej Polski będzie pod okiem fachowców tworzyć gazetę „Rewalacje”, telewizję „TeVaRewal”, audycje w rozgłośni „RewalStacja” oraz portal potegaprasy.pl. Obóz co rok odwiedzają wybitne osobowości świata mediów.

Konkurs krajowy pilotowany jest przez „Angorkę”, dodatek dla dzieci i młodzieży ogólnopolskiego tygodnika „Angora”. Nasza redakcja jest pomysłodawcą i patronem pabianickich edycji konkursu.

Na głównym zdjęciu nasi finaliści z dyrektorem gimnazjum w Piątkowisku Andrzejem Rogalą.