FAKTY

Chcesz oznakować rower czy zostać policjantem? Odwiedź Lewityn

20 maja na Lewitynie strażnicy miejscy rozpoczną akcję znakowania rowerów. Będą tam również policjanci, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad i warunków rekrutacji do Policji.

20 maja,  o godz. 14.00. na pabianickim Lewitynie strażnicy miejscy rozpoczną akcję znakowania rowerów. Policjanci zachęcają rowerzystów do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Znakowanie dodatkowo zabezpiecza jednoślady, dając możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru.

Obecni na miejscu funkcjonariusze będą odpowiadać na pytania dotyczące bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym. Wystarczy zabrać ze sobą długopis, dokument tożsamości i dowód zakupu roweru. Procedura znakowania zajmuje kilkanaście minut i jest bezpłatna.

– Pamiętajmy, że zawsze należy podjąć wszelkie możliwe środki, aby uchronić nas przed kradzieżą roweru lub ułatwić odnalezienie go, gdyby został skradziony. Czasem wystarczy sfotografować swój rower. Przypominamy, że aby podróżowanie rowerem było bezpieczne, jednoślad musi być wyposażony w sprawne hamulce, światła (białe z przodu, czerwone z tyłu) oraz dzwonek – przypominają pabianiccy funkcjonariusze.

Gdy strażnicy miejscy będą znakować rower, policjanci odpowiedzą na pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowego oraz jak uniknąć zagrożeń, które mogą spotkać rowerzystę na drodze.

Ponadto będzie można uzyskać informacje dotyczące służby w Policji. Specjaliści z zespołu kadr i szkolenia pabianickiej komendy będą informować o zasadach rekrutacji. Określą wymagane warunki stawiane kandydatom chętnym do pracy w Policji. Na miejscu będą dostępne również materiały promocyjne.

(Źródło: KPP Pabianice)