FAKTY

Chciał się powiesić. Policjanci uratowali go

Pabianiccy policjanci błyskawicznie zareagowali na zgłoszenie o 39-latku, który podjął dramatyczną decyzję i próbował popełnić samobójstwo. Mundurowi zdążyli na czas i w porę udzielili mężczyźnie pomocy. Pabianiczanin trafił pod opiekę służb medycznych.

6 czerwca, tuż po godzinie 21.00, pabianiccy policjanci otrzymali informację o 39-latku, który targnął się na swoje życie. Pod wskazany adres natychmiast pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. Na miejscu okazało się, że 39-latek zabarykadował się w pokoju i próbuje się powiesić. Policjanci błyskawicznie sforsowali drzwi i zastali wewnątrz mężczyznę, który miał na szyi pętlę ze skórzanego paska. 39-latek był pobudzony i agresywny. Krzyczał, że nie chce żyć.

Mundurowi obezwładnili go i wezwali pogotowie ratunkowe. Do przyjazdu karetki monitorowali stan mężczyzny. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów 39-letni pabianiczanin został uratowany.

Pabianicka policja przypomina, że kryzysy samobójcze są przemijające. Można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.

Jeśli widzisz, że ktoś z twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Udziel praktycznej pomocy, uczul jego bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, dzwoń pod numer alarmowy 112 i przekaż służbom lokalizację osoby potrzebującej pomocy. Pamiętaj, że w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas – podkreśla podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej KPP.

(Źródło: KPP Pabianice)