FAKTY

Chciała się zabić. W ostatniej chwili uratowali ją

Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się uniknąć tragedii. Funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy, po czym przekazali pod opiekę lekarzy.

20 kwietnia dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że zagrożone jest życie kobiety. Mężczyzna przekazał policjantowi informację, że na ambonie myśliwskiej w pobliżu miejscowości Mogilno Duże może dojść do tragedii. Znajoma zgłaszającego chce odebrać sobie życie. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce dzielnicowego z Posterunku Policji w Hermanowie. Funkcjonariusz niezwłocznie pojechał na miejsce, w którego pobliżu zauważył, jak kobieta w pośpiechu wchodzi na ambonę myśliwską. Aspirant Mariusz Łagowski zatrzymał radiowóz, przeskoczył przez niewielki ciek wodny i w ostatniej chwili dobiegł do obiektu, na którym znajdowała się 31-latka.

Mieszkanka Łodzi była roztrzęsiona i bardzo zdenerwowana. Przyznała, że przeżywa traumę, z którą nie może sobie sama poradzić. Po chwili na miejsce dojechali również policjanci z pabianickiej komendy, którzy pomogli bezpiecznie sprowadzić kobietę na ziemię. Wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przebadał kobietę i przewiózł do pabianickiego szpitala.

(Fot. ilustracyjna)