ROZRYWKA

Chłopak ze Starego Miasta w finale Światowej Ligi Jumpstyle [VIDEO]

Ze zgłoszeń z całego świata wytypowano ok. 50 osób. Patryk Brożyński  “Lukier” zakwalifikował się do złotej ligi. Doszedł w niej do finału.
Taniec Jumpstyle składa się z serii  energicznych podskoków i obrotów  w rytm muzyki hardstyle z tempem od 150 do 165 uderzeń na sekundę. Nie wiąże się z nim żaden konkretny przekaz. Po prostu jest sposobem na wyrażenie emocji, tworząc niesamowity efekt dla oka.
W krajach zachodnich jumpstyle jest zdecydowanie popularniejszy niż w Polsce. Ale to właśnie  21 – letni dziś pabianiczanina ze Starego Miasta zafascynował 8 lat temu do tego stopnia, że może już pochwalić się międzynarodowym sukcesem.
“Finał Światowej Ligi Jumpstyle 2020!
Po 6 miesiącach turniej dobiegł końca, cieszę się że udało mi się dojść tak daleko, zawdzięczam to moim bliskim którzy mnie wspierali przez ten cały czas” napisał na swoim profilu FB.
Organizatorem ligi jest Holender pseudonim „Jelle”.
W turnieju może wziąć udział każdy tancerz jumpstyle, wszystkie walki itd. Wrzucamy na YouTube, później oceniają to sędziowie. Turniej rozpoczyna się od kwalifikacji, następnie walki odbywają się 1vs1 metodą drabinki turniejowej – tłumaczy Patryk Brożyński.
Wyniki ostatniego etapu zostaną ogłoszone jeszcze w styczniu.

Do finałowego klipu jumper z Pabianic przygotował 4 układy taneczne, które potem nagrywał i sam zmontował filmik.
Materiały został nagrany m.in.  na pabianickim dworcu PKP, Lewitynie, a tuż za granicą miasta, przy Amazonie. Widzimy także ujęcia z Łodzi (dworzec  Łódź Fabryczna, Port Łódź, Manufaktura).  W nagraniu pojawia się także rywal Brożyńskiego- Striker.

 

Patryk zdążył do tej pory zdobyć pierwsze miejsca w kategoriach solo oraz duo w Łodzi w 2014 roku (Summer dance Cup), 1. miejsce duo na zlocie w Poznaniu 2016, 2. miejsce w duo na zlocie w Krakowie 2016, 2. miejsce w solo na z zlocie w Tuczępach 2016, 2. miejsce w solo oraz 1 miejsce w duo na zlocie w Pabianicach 2016, 3 miejsce w Łodzi w solo na zlocie jumpstyle 2016, 3 miejsce w Światowej Lidze Jumpstyle 2016  i wiele innych wyróżnień solo oraz wspólne z grupą Shadow Squad.

Czy teraz poprawi swój trzeci wynik sprzed 4 lat? Na pewno udział w prestiżowych tanecznych pojedynkach to dowód na powrót do świetnej formy po kontuzji, która spowodował trzyletnią przerwę w treningach.

W 2016 roku dostałem propozycje na przesłuchania taneczne do Paryża do oficjalnej grupy la harde która zwiedza cały świat dając występy. Przesłuchania trwały około tydzień, wybierali spośród 15 osób zebranych z różnych państw. Tylko 3 osoby mogły się dostać do grupy „la horde”, udało mi się dostać do tej pierwszej trójki, niestety właśnie w tedy po tych ciężkich treningach dostałem urazu kolana i musiałem zrezygnować z dojścia do tej grupy. Przerwa trwała 3 lata, i właśnie w tym roku gdzie już czułem się na siłach, żeby wrócić postanowiłem sobie,  że wrócę do swojej formy i będę ciężko znów trenować żeby osiągnąć sukces – opowiada Patryk.

Pabianiczanin chciałby przyczynić się do szerszej promocji jumpstyle w Polsce. Marzy o otwarciu razem ze swoim przyjacielem Dawidem Kędziorą  szkoły tanecznej.

“Lukier” obecnie trenuje w domu. Na podskoki i obroty poświęca godzinę dziennie. Stara się nie przemęczać nóg, by nie doznać kolejnej kontuzji.

– Tańczyć jumpstyle może każdy, wystarczą chęci. Buty nie muszą być jakieś specjalne, a po prostu wygodne – mówi.

 

(Fot. archiwum prywatne)