FAKTY

Chora nauczycielka z II LO i kolejna zakonnica. To nie koniec…

Liczba zakażeń wciąż rośnie. Na kwarantannie już ponad tysiąc osób.

Wczoraj poinformowaliśmy o COVID-19 u zakonnicy prowadzącej zajęcia w ksawerowskim Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Placówka została zamknięta. Dziś okazało się, że zachorowała kolejna kamelitanka.

Chorują dwie uczennice z I LO, a także nauczycielka z II LO. Niektóre klasy przechodzą zatem na tryb zdalny.

Prezydent podczas dzisiejszej (zdalnej) sesji Rady Miejskiej poinformował, że obecnie choruje już 5 urzędników.

– Dwie z nich, mimo wyniku dodatniego, nie mają żadnych objawów – powiedział.

Zostały zlecone kolejne wymazy. Ratusz jest zamknięty do jutra, do godz. 10.00, nie funkcjonuje także Wydział Spraw Społecznych i Gospodarczych, zlokalizowany obecnie w budynku za Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. św. Jana. W trakcie przerwy urząd jest dezynfekowany. O pierwszym zakażeniu w magistracie napisaliśmy TUTAJ.

Ratusz przypomina, że wszystkie sprawy można załatwić telefonicznie, za pomocą maila lub platformy ePUAP.

Czy grozi nam wprowadzenie tzw. żółtej strefy? Małgorzata Sumińska, szefowa naszego Sanepidu, twierdzi, że wiele na to wskazuje, bo liczba zakażeń systematycznie rośnie. Grzegorz Mackiewicz prorokuje, że możemy być niedługo nawet strefą czerwoną (o największym rygorze). Wśród ognisk wyliczał m.in. placówki oświatowe i żłobek.

Na szczęście szpital funkcjonuje normalnie. Szybko udało się opanować sytuację na neurologii, urologii i oddziale wewnętrzym I. Zaraza omija na razie Starostwo Powiatowe.

Obecnie (na godz. 15.30) w powiecie pabianickim choruje 139 osób (w tym 21 w szpitalu). Na kwarantannie – 1024. Wzrost od wczoraj o 274! Od początku epidemii wystąpiło u nas 253 przypadków COVID-19. 7 osób zmarło.