FAKTY

Chory Bartuś chce zostać żołnierzem. Czołgista Janek na dobry początek aukcji

Po maratonie zumby i kiermaszu stroików pora na aukcję charytatywną i koncert.

Obraz Anny Ogińskiej przedstawiający Janka z filmu “Czterej pancerni i pies” jako pierwszy został zlicytowany podczas charytatywnej aukcji “Razem dla Bartusia”. Trafił do Eweliny Stanisławczyk z Ksawerowa (600 zł), która nabyła też “Jesienny pejzaż” Wiesława Kardasa (550 zł).

Niebawem koniec aukcji, za chwilę w Gminnym Domu Kultury z Bilbioteką w Ksawerowie rozpocznie się koncert zespołu „Normalsi”.

5-letni Bartuś Pawlak z Ksawerowa walczy z nowotworem (neuroblastoma IV stopnia). Przeciwnik jest złośliwy, z licznymi przerzutami do płuc, zmianami w wątrobie i okolicach móżdżku. Bartuś od kilku miesięcy nie wychodzi ze szpitala. Po serii chemioterapii czeka go jeszcze zabieg autoprzeszczepu szpiku kostnego, wycięcie guza, radioterapia i immunoterapia przeciwciałami anty-GD2. Ten ostatni etap leczenia nie jest w Polsce refundowany, a jego koszt wynosi 1 mln zł.

Pieniądze na ten cel zbiera fundacja KRWINKA. Dowolne kwoty można wpłacać na konto: 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262 z dopiskiem „Bartek Pawlak”.

W ratowanie chłopca włączyła się lokalna społeczność. Był m.in. maraton zumby, kiermasz świątecznych stroików i ozdób oraz licytacje.

O chorym chłopcu pisaliśmy tutaj, tutaj i tutaj.

Tagi:

Jeden komentarz do “Chory Bartuś chce zostać żołnierzem. Czołgista Janek na dobry początek aukcji

  1. Hm…redakcja chyba sporo ryzykuje, jeszcze wojewoda Rau uzna ten artykuł za propagowanie komunizmu…

Comments are closed.