FAKTY

Ciebiada dyrektorem departamentu personalnego w spółce Skarbu Państwa?

Całkiem prawdopodobne, że taki scenariusz dopiero ma zostać wcielony w życie. Krzysztof Ciebiada może też otrzymać inne ważne stanowisko.

Interesującą informację przynosi dziś dzienniklodzki.pl. Jeśli wierzyć tzw. wieści gminnej  Krzysztof Ciebiada miałby w PGE GiEK S.A. odpowiadać za prowadzenie polityki personalnej, nadzorować rekrutację, planować zwolnienia. Były parlamentarzysta zaprzecza.

3 kwietnia nową  prezes PGE GiEK S.A. w Bełchatowie została Wioletta Czemiel – Grzybowska.  Jak czytamy: “O Wioletcie Czemiel – Grzybowskiej mówi się w Bełchatowie, że musiała przyjść do koncernu z szerokimi, nieformalnymi upoważnieniami do zmian kadrowych, bo zaczęła je jeszcze jako pełniąca obowiązki prezesa. Zwolniono m.in. Marka Szydłowskiego, dyrektora departamentu HR. Szydłowski tę posadę objął w 2016 r., gdy był powiatowym radnym PiS w Pajęcznie, a w Bełchatowie uchodził za symbol tzw. desantu pajęczańskiego, czyli ludzi związanych z posłanką PiS Beatą Mateusiak – Pieluchą, nie mających dotąd nic wspólnego z górnictwem i energetyką (Szydłowski to polonista, wcześniej dyrektor szkoły w Pajęcznie – red.).

Bełchatów obiegła wieść, że Szydłowskiego zastąpił na stanowisku dyrektora departamentu HR Krzysztof Ciebiada, były wiceprzewodniczący łódzkiego sejmiku i były poseł PiS z Pabianic, w kręgach partyjnych znany też jako polityczny przyboczny i kierowca Janiny Goss, nieformalnej szefowej PiS w Łodzi i przyjaciółki Jarosława Kaczyńskiego. Goss jest w radzie nadzorczej PGE. Jednak Ciebiada w rozmowie DŁ zaprzeczył, stwierdził, że wciąż pracuje w PGE Obrót w Łodzi, a informacje o jego nominacji nazwał zwykłymi plotkami”.

Całkiem prawdopodobne, że taki scenariusz dopiero ma zostać wcielony w życie. Krzysztof Ciebiada może też otrzymać inne ważne stanowisko.

Pod koniec marca br.  na Facebooku eksposeł zaistniał jako osoba, która ostro formułuje swoje myśli. Napisał: “Przed wojną zdrację się piętnowało i można było mu dać mordę”. Odnosiła się ona do opuszczenia szeregów PiS przez łódzkiego radnego Bartłomieja Dyby – Bojarskiego. (CZYTAJ TUTAJ)

Krzysztof Ciebiada to szef struktur miejskich PiS w Pabianicach, były wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. W PGE Obrót objął stanowisko koordynatora ds. sprzedaży energii samorządom. Ślubowanie poselskie złożył w czerwcu ubiegłego roku, ale kilka miesięcy później nie udało mu się uzyskać reelekcji.

W skład koncernu PGE GiEK S.A. wchodzi pięć elektrowni i kopalni węgla brunatnego. Jego siedziba znajduje się w Bełchatowie.