FAKTY

Ciebiada, Łuczak, Matuszewski poza zarządem PiS. Jak to możliwe?

Rosną wpływy nowego marszałka województwa Grzegorza Schreibera. Od 1 lutego jest pełnomocnikiem Zarządu Okręgowego PiS w okręgu nr 11 – Sieradz.

Prezesem zarządu PiS w naszym okręgu sieradzkim był dotąd poseł Marek Matuszewski. Na swoim profilu FB napisał wczoraj wieczorem, że upłynęła kadencja zarządu, którym kierował, a także sześciu innych w Polsce.

– Nie ma już zatem dotychczasowego składu zarządu okręgu sieradzkiego, w którym wśród 21 osób byli przewodniczący łódzkiego sejmiku Krzysztof Ciebiada oraz senator Maciej Łuczak – usłyszeliśmy od posła Marka Matuszewskiego.

Pełnomocnik zarządu Grzegorz Schreiber póki co rządzi jednoosobowo. Termin kolejnych partyjnych wyborów nie jest jeszcze znany.

O pośle Matuszewskim pisaliśmy w listopadzie, kiedy został zawieszony w PiS. Jak oznajmiła na Twitterze rzeczniczka partii Beata Mazurek, “decyzja Jarosława Kaczyńskiego miała ta ma związek z działaniem posła Matuszewskiego na szkodę PiS w okręgu łódzkim”.

W styczniu br. poseł odzyskał pełnię praw członka PiS. Trudno jednak przypuszczać, że wróci na swoje dawne miejsce w strukturze partyjnej. Jego intensywnie rozwijająca się polityczna kariera solidnie zadrżała, a z reguły na prezesów zarządów powoływani są pełnomocnicy.

4 komentarze do “Ciebiada, Łuczak, Matuszewski poza zarządem PiS. Jak to możliwe?

  1. A co tu się dziwić? Matuszewski – nepotyzm, Łuczak – najgorszy parlamentarzysta, zero inicjatywy i zaangażowania, zawiódł na całej linii. A Ciebiada – karierowicz bez wykształcenia i doświadczenia, doi kasę z elektrowni tzw. misiewicz. Dno.

    1. Taki stan jedynie do partyjnych wyborów, które nie wiadomo kiedy nastąpią. Jak napisaliśmy, teraz jednoosobowo rządzi pełnomocnik.

    2. Nie masz człowieku zielonego pojęcia co Ci ludzie robią więc się nie wypowiadaj. Wymień swoje osiągnięcia chętnie przeczytamy.

      1. ok, jak takaś “prawa i sprawiedliwa”, wymieniaj dokonania tych 3 muszkieterów

Comments are closed.