FAKTY

Ciebiada powalczy o poselski mandat z pozycji 5. PiS dziś odkrył karty. Kto jeszcze?

Dwoje pabianiczan ubiegać się będzie o miejsce w Sejmie.

PiS na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pełne listy wyborcze. Nr 5 w naszym okręgu przypadnie świeżo upieczonemu posłowi Krzysztofowi Ciebiadzie, zameldowanemu w Pabianicach mieszkańcowi Ksawerowa. Tym samym potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje (CZYTAJ TUTAJ).

Dalekie dwudzieste miejsce otrzymała pabianiczanka Elżbieta Ratyńska, była wicekurator oświaty (na zdjęciu głównym).

Na liście znajdzie się również posłanka Beata Mateusiak-Pielucha (nr 4), poseł Marek Matuszewski (nr 8) i Tomasz Rzymkowski (nr 6), który przeszedł do PiS z Kukiz’15.

Z kolei o senacki mandat powalczy obecny senator Maciej Łuczak.

Okręg, w którym znajduje się nasz powiat (tzw. sieradzki – nr 11) ma przypisane dwanaście mandatów do Sejmu RP. W ostatnich wyborach siedem z nich przypadło Prawu i Sprawiedliwości, trzy Platformie Obywatelskiej, dwa Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, a jeden objął przedstawiciel ruchu Kukiz’15.

Jesienna elekcja, obserwując sondaże i prognozy, powinna przynieść podobny podział sił, z nieznaczną korektą. Partia rządząca, biorąc pod uwagę w szczególności wyniki majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego, zapewne sięgnie po ósmy mandat, a niewykluczone jest nawet dziewiąte miejsce w Sejmie dla kandydata PiS-u.

14 komentarzy do “Ciebiada powalczy o poselski mandat z pozycji 5. PiS dziś odkrył karty. Kto jeszcze?

 1. Życzę powodzenia Panu Senatorowi. Jednak zachowuję nadzieję że aż tylu posłów Prawa i Sprawiedliwości nie wejdzie do sejmu z naszych list. Tak czy owak wygraną raczej mają w kieszeni.

 2. Solidnie wykształcona pabianiczanka jest dopiero numer 20, nr 5 ma typek z Ksawerowa, co nie wie co z jego maturą. Takie ta priorytety… nie chodzi o to, by ktoś madrzejsze się przedostał. Żałosne to.

  1. W PiS rządzi Kaczyński, poseł może być nawet po podstawówce, nic to nie zmieni.o

  2. Solidnie wykształcona… to dlaczego w końcu wylądowała na szkolnej świetlicy? A potem zwolniona z funkcji wicekuratora oświaty :-))))
   Ilość skończonych kursów i szkoleń nie świadczy o posiadanej wiedzy i umiejętnościach.

   1. Jeśli dla ciebie skończony uniwersytet jagieloński to kursy to należy wrócić z powrotem do szkoły i to podstawowej. Pokaż swoje dyplomy, internetowy cwaniaku. :-)))
    Rozumiem, że skoro ktoś pracuje na świetlicy to nie jest nauczycielem? Dobrze wiedzieć, powiedz to paniom na świetlicy jak będziesz odbierał z niej swoje dziecko. Na pewno się ucieszą.
    Byłem uczniem pani Ratyńskiej, i to że pracowała przez pewien okres na świetlicy świadczy jedynie o jej profesjonalizmie. Jest i była świetnym nauczycielem, który prowadził różne szkolenia dla nauczycieli, również w szkole w Ksawerowie była odpowiedzialna za wiele inicjatyw.

 3. Na co te płacze, w partii wodzowskiej posłem może być debil, nawet lepiej, kłopotów nie narobi. I zawsze zagłosuje jak trzeba. A inteligentny jeszcze prezesa będzie chciał zastąpić.

 4. Posłowie mogą być je;opy, ważne że Wódz jest Genialny!!! ;-)))
  Kiedy wreszcie to zrozumicie!?

 5. Chodze na zebrania PiS w Łasku to co mówi Ciebiada koszmar lepiej żeby zamilknął dla mnie popłucznik PZPR i tyle

  1. Ireno, to po co chodzisz na te zebrania? Rozwiązanie jest proste :) Przyłącz się do myślących!

Comments are closed.