FAKTY

Co amstaff Ferdek robił na planie zdjęciowym?

Kamera lubi Ferdka, Ferdek lubi kamerę.

Pabianiczanin Piotr Pasternak to instruktor szkoleniowy w „Team Dog”, który aktywnie udziela się w grupach dotyczących czworonogów. W jednej z nich zauważył ogłoszenie – studenci Szkoły Filmowej w Łodzi na zaliczenie kręcili etiudy i poszukiwali psów konkretnej rasy – amstaff/pitbull.

Piotr wysłał zdjęcia swojego Ferdynanda, który spodobał się adeptom sztuki filmowej i został zaproszony na plan zdjęciowy.

Ferdek, bo tak jest pieszczotliwie nazywany, wystąpił w realizacji pt. „Szczeniak”. To historia młodego chłopaka, który w jednym z na pozór opuszczonych magazynów odkrywa odbywające się tam walki psów. Jednym z “wojowników” był właśnie psiak z Pabianic (na zdjęciu głównym w trakcie kręcenia).

– Pełniłem podwójną rolę, opiekuna oraz instruktora – na planie dochodziło do bliskiego kontaktu między psami, więc dbałem o bezpieczeństwo zwierzaków i ludzi z ekipy filmowej. Obaj dobrze się tam czuliśmy – mówi Piotr.

Ferdynanda pabianiczanie mogą kojarzyć z filmiku ze szkolenia „Pies w tramwaju”, które w lutym zorganizowało „Team Dog” (CZYTAJ TUTAJ).