ROZRYWKA

Co ma piernik do… zamku?

Wyjątkowa wystawa w naszym muzeum.

Po blisko 3 latach oczekiwania do Pabianic udało się sprowadzić ekspozycję słynną na całą Polskę – „Świat toruńskiego piernika” z Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Wystawa jest piękna, ciekawa i… smaczna, bowiem jej ważną część stanowią warsztaty dla grup, w trakcie których można własnoręcznie przygotować i wypiec dekoracyjne pierniki oraz posmakować wyrobów Fabryki Cukierniczej „Kopernik” S.A.

Otwarcie połączone z kuratorskim oprowadzaniem w wykonaniu Krzysztofa Lewandowskiego z Działu Historii Toruńskiego Piernikarstwa Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz warsztatami wypieku pierników odbędzie się 1 lutego (piątek) o godzinie 13.00 (Dwór Kapituły Krakowskiej).

Ekspozycja będzie u nas gościć do 25 maja.

Warsztaty dla grup w trakcie trwania wystawy są możliwe po umówieniu się z działem historycznym; dla osób indywidualnych na otwarciu i jeszcze raz w trakcie wystawy – wkrótce będzie znany termin.

– Ponadto dla indywidualnych zwiedzających oraz rodzin planujemy spotkanie warsztatowe w jedną z niedziel marca, będziemy też piec pierniki w Noc Muzeów – mówi Ryszard Adamczyk, dyrektor Muzeum Miasta Pabianic.

(Fot. zbiory Muzeum Okręgowego w Toruniu/Krzysztof Deczyński)


Jeden komentarz do “Co ma piernik do… zamku?

  1. czy warsztaty wypieku pierników będzie prowadził prezydent G. Mackiewicz? w końcu robi chleb, złote serduszka…

Comments are closed.