FAKTY

Co najchętniej zgłaszamy policji?

Poza punktem z dopalaczami, największym zagrożeniem dla pabianiczan jest… nieprawidłowe parkowanie.

Uruchomiona przez policję Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie mające służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. My sami nanosimy na interaktywną mapę konkretne punkty i kwalifikujemy zagrożenie, które potem weryfikują mundurowi. W województwie łódzkim Mapa wystartowała później niż planowano, ale nasz region i tak jest trzeci w kraju pod względem liczby zgłoszeń (za Krakowem i tuż za Warszawą).

Na mapie znajdują się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie: kradzież, kradzież z włamaniem, rozbój, wymuszenie, bójka, pobicie oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, czy przestępczość nieletnich.

Pabianiczanie nanieśli na mapę łącznie 34 zagrożenia. Poza zaznaczeniem sklepu z dopalaczami przy ul. Zielonej, wszystkie pozostałe zgłoszenia dotyczą spraw drogowych. To (powielające się): przekraczanie prędkości na ul. Warszawskiej (przed Dużym Skrętem) i dalej na Rzgowskiej, nieprawidłowe parkowanie przy posesjach na ul. Podleśnej, nieprawidłowe parkowanie przy Dolnej 27, 25A, 44, 46 (czternaście zgłoszeń), nieprawidłowe parkowanie przy wieżowcu na ul. Brackiej 63/65 i przy drodze obok 20 Stycznia 69. W trakcie weryfikacji przez policję jest m.in. zgłoszenie nieprawidłowego oznakowania drogi przy wieżowcu na Waltera Jankego (obok krańcówki) oraz zła organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Świetlickiego i Bugaj (dziewięć zgłoszeń).

ZOBACZ MAPĘ


2 komentarze do “Co najchętniej zgłaszamy policji?

  1. Dzisiaj o g.17.25 wracajac do mieszkania w bloku bracka 33 zostalem obrzucony wyzwiskami “dop***ole ci to zdechniesz ormowcu” przez grupe meszczyzn siedzacych przy trzepaku wsrod ktorych byl p. (treść moderowana) mieszkaniec mieszkania nr (treść moderowana). Przed g. 18 p. (treść moderowana) oraz nieznany osobnik zadzwonili z klatki do moich dzwi. nie widzac kto otworzylem i zobaczylem (treść moderowana) i drugiego agresywnego osobnika ktory zaczol wygrazac “ze ci za***e lub dop***ole, ze zdechniesz” oraz wiele innych .Czuje sie powaznie zagrozony. O g 19.05 rzucenie czyms w rolete okienna

Comments are closed.