FAKTY

Co tam dziura w budżecie, dziś urodziny Elvisa przecież!

Wiceprezydent wspomina króla rock ‘n’ rolla.

O godz. 13.00 w Urzędzie Miejskim rozpocznie się najważniejsza sesja w roku – budżetowa. Podczas niej radni przyjmą plan finansowy na 2020 (oraz zmiany w wieloletniej prognozie).

To zawsze trudne obrady, pełne słownych utarczek, a teraz może być jeszcze goręcej – wobec potężnej dziury w miejskiej kasie, o której prezydent poinformował pod koniec listopada (CZYTAJ TUTAJ). By tę dziurę załatać, kilka dni później radni podnieśli podatki od nieruchomości i pabianiczanie od 1 stycznia płacą najwyższe przewidziane prawem stawki (CZYTAJ TUTAJ). To nie koniec obostrzeń – będzie mniej kursów MZK, skromniejsze imprezy i cięcia wszędzie, gdzie się da.

Podczas gdy prezydent Grzegorz Mackiewicz i skarbnik Katarzyna Muszyńska rwą sobie włosy z głowy, by spiąć budżet i przygotować się na zarzuty opozycyjnych radnych z PiS, prawa ręka prezydenta – Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek zachęca do podzielenia się ulubioną piosenką Elvisa Presleya. Rano, o godz. 10.53 na swoim Facebooku zamieściła post:

„A dziś urodził się Elvis Presley (i jeszcze kilka innych osób pewnie). Zastanawiałam się, który utwór tu umieścić. Myślałam o “Love me tender”, bo kiedyś miałam takie marzenie, ale marzenia się zmieniają. I dobrze! Macie swoje ulubione utwory Elvisa?” – napisała, dodając piosenkę „Always on my mind”.

Facebook w czasie pracy surowo zabroniony

Przypomnijmy – w lutym ub. roku opisaliśmy, jak jeden z pracowników Urzędu Miejskiego na swoim prywatnym profilu FB opublikował post dotyczący naboru na stanowisko inspektora w ratuszu. Urzędnik zrobił to w godzinach pracy, w dodatku wpis zawierał niestosowny komentarz – wskazywał, że najmilej widziane są kandydatki o ciemnych włosach.

Na reakcję prezydenta nie trzeba było długo czekać. Uznał zachowanie swojego podwładnego za niewłaściwe: – Nałożyły się tu dwie rzeczy: dokonanie wpisu w czasie pracy i jego niestosowność. Urzędnik został ukarany karą porządkową [upomnienie bądź nagana – przyp. red.] – tłumaczyła na naszych łamach rzecznik UM Aneta Klimek.

Jeszcze wcześniej za aktywność na Facebooku w godzinach pracy został ukarany sekretarz miasta Paweł Rózga (pisaliśmy o tym w połowie 2017 roku TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ).

Po tamtej sytuacji prezydent spotkał się urzędnikami i wyczulił, by wystrzegali się udzielania w mediach społecznościowych w czasie, gdy mają pełnić swoje obowiązki.