KOMUNIKACJA

Co z tramwajem po 1 maja? [NOWE FAKTY]

Powstanie komisja w sprawie tramwaju. Decyzja o wstrzymaniu ruchu zawieszona.

MPK zawiesiło decyzję o wstrzymaniu kursowania na linii 41 do czasu wyników ustaleń specjalnej komisji. W jej skład wejdą: przedstawiciel MPK, Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, prezydent Pabianic i szefowie innych gmin tramwajowych. Gremium zbiera się jutro. Konkrety mają paść 8 maja.

Dotąd wiadomo, na czym się jeździ, czyli o zagrożeniu katastrofą z powodu zniszczonego torowiska i trakcji. Komisja ma dać odpowiedź, na czym się stoi. A piętrzą się pytania o pieniądze. W przypadku Pabianic chodzi o, bagatela, ponad 120 milionów zł.

– Po ustaleniach komisji będzie np. jasne, że na odcinku pabianickim potrzeba zrobić to i to i za ile. Czy miasto ma na to pieniądze. Jeśli tak, to linia będzie remontowana, jeśli nie – potrzebna będzie decyzja o likwidacji tego rodzaju transportu. Póki co sytuacja jest bardzo dynamiczna. Balansujemy na granicy ryzyka – mówi Sebastian Grochala, rzecznik MPK.

Starsi łodzianie wciąż pamiętają wypadek z lat 90., kiedy zerwany przewód trakcyjny obciął głowę pasażerce podróżującej tramwajem po ul. Żeromskiego.

Przypomnijmy, że ujawniony przez pabianice.tv pomysł prezydent Hanny Zdanowskiej o likwidacji linii podmiejskich na rzecz elektrycznych autobusów wywołał burzę. Trudno łudzić się, że Pabianicom uda się zdobyć całą potrzebną kwotę na remont tramwaju i to w trybie ekspresowym z Regionalnego Programu Operacyjnego. TUTAJ przeczytasz o przyczynach upadku komunikacji tramwajowej.

Jeden komentarz do “Co z tramwajem po 1 maja? [NOWE FAKTY]

  1. Zlikwidować straż miejską i pieniądze znajdą się same! Obywatel Mackiewicz nie musi mieć osobistej policji, zarabia tyle jak prezydent Pabianic, że sobie agencję ochrony chałupy może wynająć.

Comments are closed.