FAKTY KRUCHTA

Ćwierć tysiąca aktywnie chorych u nas. Jest dyspensa od udziału w mszy

Ważą się losy czerwonej strefy w powiecie pabianickim. Dziś łódzki metropolita zadecydował, że nieobecność na niedzielnych mszach nie jest ciężkim grzechem.

W powiecie pabianickim aktywnie choruje obecnie 249 osób (od początku epidemii jest – 452). Dobra wiadomość jest taka, że ostatnia wiadomość o zgonach, do których przyczynił się koronawirus była TUTAJ, czyli 5 października, kiedy to aktywnie chorowało 97 osób (wtedy zakażeń od początku epidemii było 220).

Po podaniu powyższych cyfr widać, że przypadłość pt. COVID-19 przybrała wznoszący kurs. Od wczoraj mówi się nawet o możliwości wprowadzenia także u nas tzw. czerwonej strefy.

Tymczasem dziś na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej opublikowana została informacja łódzkiego metropolity abp. Grzegorza Rysia. Wynika z niej wprost, że nie trzeba spowiadać się z nieobecności na niedzielnych mszach. Oto treść dokumentu: “Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, przedłużam udzielenie (zgodnie z kanonami: 87 §1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego) dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.

Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe”.

Zmarły 3 kolejne osoby. To pabianiczanie