ROZRYWKA

Czekają na muzyków

Nauczyciele pomogą wybrać instrument i oprowadzą po szkole.

Trwają zapisy na nowy rok szkolny do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. Kandydaci w wieku 8-16 lat mogą wybrać: flet, obój, klarnet, trąbkę, fagot, waltornię, puzon, perkusję, altówkę, kontrabas, gitarę, akordeon bądź organy. To 4-letni cykl nauki.

Z kolei w 6-letnim cyklu (wiek: dzieci rozpoczynające naukę w szkole – 10 lat) do wyboru jest: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, akordeon, flet, klarnet, fagot, trąbka, puzon, perkusja i kontrabas.

Rekrutacja trwa do 15 kwietnia. Szczegółowych informacji udziela (i przyjmuje zgłoszenia) sekretariat szkoły (ul. Grobelna 6, 42 215-55-39 lub 42 211-80-12). A już 16 marca (sobota) nadarzy się okazja, by osobiście przekonać się, co oferuje nasza PSM. „Dzień otwarty” potrwa w godz. 12.00-15.00. Na miejscu będzie można poznać i zasady naboru, uzyskać informacje o ofercie edukacyjnej i porozmawiać z nauczycielami, którzy pomogą zdecydować o wyborze instrumentu.

Wcześniej, 9 marca (sobota), o godz. 11.30 w auli szkoły rozpocznie się „Koncert Rodzinny”. To coroczne wydarzenie w oryginalnej, wyjątkowej formule – w koncercie wezmą udział nie tylko uczniowie PSM, ale także członkowie ich rodzin (bez względu na stopień umiejętności muzycznych).


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *