ROZRYWKA

Czekają na muzyków

Nauczyciele pomogą wybrać instrument i oprowadzą po szkole.

Trwają zapisy na nowy rok szkolny do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. Kandydaci w wieku 8-16 lat mogą wybrać: flet, obój, klarnet, trąbkę, fagot, waltornię, puzon, perkusję, altówkę, kontrabas, gitarę, akordeon bądź organy. To 4-letni cykl nauki.

Z kolei w 6-letnim cyklu (wiek: dzieci rozpoczynające naukę w szkole – 10 lat) do wyboru jest: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, akordeon, flet, klarnet, fagot, trąbka, puzon, perkusja i kontrabas.

Rekrutacja trwa do 15 kwietnia. Szczegółowych informacji udziela (i przyjmuje zgłoszenia) sekretariat szkoły (ul. Grobelna 6, 42 215-55-39 lub 42 211-80-12). A już 16 marca (sobota) nadarzy się okazja, by osobiście przekonać się, co oferuje nasza PSM. „Dzień otwarty” potrwa w godz. 12.00-15.00. Na miejscu będzie można poznać i zasady naboru, uzyskać informacje o ofercie edukacyjnej i porozmawiać z nauczycielami, którzy pomogą zdecydować o wyborze instrumentu.

Wcześniej, 9 marca (sobota), o godz. 11.30 w auli szkoły rozpocznie się „Koncert Rodzinny”. To coroczne wydarzenie w oryginalnej, wyjątkowej formule – w koncercie wezmą udział nie tylko uczniowie PSM, ale także członkowie ich rodzin (bez względu na stopień umiejętności muzycznych).