KOMUNIKACJA

Czy pierwszeństwo dla jadących Torową rozładuje korki?

  • Pabianicka Konfederacja złożyła wniosek do Zarządu Dróg Miejskich w Pabianicach o zmianę pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulic Karniszewickiej i Torowej.
  • Powodem złożenia wniosku jest regularne przyblokowanie ruchu podróżujących ulicą Torową, na której znajduje się przejazd kolejowy. Jak zauważają wnioskodawcy, spowodowane jest ono koniecznością ustąpienia pierwszeństwa przez pojazdy poruszające się ulicą Torową pojazdom na ulicy Karniszewickiej.
  • Utworzone korki przed skrzyżowaniem, które rozciągają się aż do przejazdu, uniemożliwiają bezpieczne przejechanie przed przejazd kolejowy, co przedłuża korek aż do skrzyżowania z ulicą Łaską.

Pabianiccy działacze Konfederacji żądają przyznania pierwszeństwa przejazdu pojazdom znajdującym się na ulicy Torowej, co według nich pozwoli na rozładowanie częstych korków pomiędzy skrzyżowaniem a przejazdem kolejowym, a przy okazji polepszy sytuację z tworzącymi się korkami na ulicy Łaskiej. Działacze zwracają uwagę, że analogiczne rozwiązanie istnieje już na skrzyżowaniu ulic Wspólnej i Karniszewickiej.

Mówi Artur Komoter, lider Klubu Konfederacji Pabianice: – Dzień w dzień w godzinach szczytu przejazd kolejowy na ulicy Torowej jest zakorkowany od strony Łaskiej przez kierowców, którzy nie mają jak pokonać przejazd kolejowy, gdyż nie ma miejsca na wjazd po drugiej stronie przejazdu. Prosty zabieg odwrócenia pierwszeństwa na skrzyżowaniu z ulicą Karniszewicką pozwoli pojazdom, które pokonały przejazd na szybkie opuszczenie ulicy Torowej, co pozwoli reszcie kierowców na opuszczenie odcinka drogi od ulicy Łaskiej do przejazdu kolejowego. 

 

(Fot. wnioskodawca)