FAKTY

Czy poradnia psychiatryczna ruszy 1 września?

“NFZ daje drugą szansę, jeśli PCM znów nie będzie umiało przygotować konkurencyjnej oferty – trzeciej szansy nie będzie”.

Niedawno informowaliśmy, że poradnia psychiatryczna w Pabianickim Centrum Medycznym jest zamknięta od 2 lipca. Na drzwiach pojawiło się ogłoszenie: “Przyjęcia wstrzymane do odwołania”. Powód: niepodpisany kontakt z NFZ. Nasz szpital nie odwołał się od tej decyzji. Czytaj TUTAJ i TUTAJ.

Łódzki oddział NFZ, mając na uwadze zwiększenie dostępności do świadczeń psychiatrycznych w powiecie pabianickim, właśnie ogłosił konkurs uzupełniający. Wybierze maksymalnie 4 oferty – na świadczenia psychiatryczne udzielane od 1 września 2018 roku. Nasz szpital może przystąpić do tego konkursu.

Mówi dyrektor łódzkiego oddziału NFZ Artur Olsiński: – Oferty przygotowują placówki medyczne. Nie jest winą NFZ, że PCM nie potrafiło przygotować oferty. Potwierdzam ponownie, że komisja konkursowa zaproponowała porównywalną ofertę finansową, ale dyrektor PCM odmówił jej przyjęcia – konsekwencje jego decyzji ponoszą pacjenci. NFZ daje drugą szansę, jeśli PCM znów nie będzie umiało przygotować konkurencyjnej oferty – trzeciej szansy nie będzie.

Tagi:

Jeden komentarz do “Czy poradnia psychiatryczna ruszy 1 września?

  1. oby się udało, pacjenci nie mogą przecież zostać na lodzie. trzymam kciuki!

Comments are closed.