FAKTY

Czy senator PiS pomoże w staraniach o środki na kompleks sportowy na terenie byłych warsztatów?

Maciej Łuczak współpracował przy pozyskaniu części środków na gruntowną modernizację boiska dla niepełnosprawnych dzieciaków. Starosta Krzysztof Habura podniósł dziś poprzeczkę oczekiwań.

Pod koniec października poinformowaliśmy, że boisko przy Zespole Szkół Specjalnych nr 5 już prawie gotowe. Wczoraj władze powiatu poinformowały o zakończeniu inwestycji przy ul. Pułaskiego 32. Całkowita wartość projektu: 218 902,12 zł. Wkład własny: 131 819,12 zł, dofinansowanie PFRON: 87 083,00 zł. W staraniach o ostatnie wymienione środki, wedle słów starosty Krzysztofa Habury, pomógł senator Maciej Łuczak, który w tej sprawie współpracował z dyrektor szkoły Bożeną Bulzacką.

I to parlamentarzysta z Pabianic został “wywołany do tablicy” w kwestii pomocy w starania o środki na halę sportową/basen/lodowisko na terenie byłych warsztatów przy ZS nr 1. Nad tą inwestycją już dawno zawisły czarne chmury (CZYTAJ TUTAJ)

O konieczności jak najszybszego remontu boiska przy Zespole Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach pisaliśmy na początku grudnia 2018 roku. Była to jedna z ostatnich betonowych płyt w naszym mieście, choć uczęszczały tu dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, w tym posiadające znacznie ograniczenia ruchowe. TUTAJ o staraniach o dofinansowanie.