KOMUNIKACJA

Czy uda się wreszcie zdobyć rządowe dofinansowanie na drogi? Senator jest dobrej myśli

Z żadnych rządowych programów Pabianice nie dostały środków na remonty dróg. Przed nami, przypuszczalnie w lipcu, ogłoszenie zwycięskich zadań kolejnego “rozdania”.

Nabór wniosków o dofinansowanie zadań jednorocznych na rok 2019 i wieloletnich z Funduszu Dróg Samorządowych został ogłoszony 13 marca. Miasto chciało pozyskać pieniądze na zadania: „Budowa ulicy Warszawskiej w Pabianicach na odcinku od Dużego Skrętu do granic miasta wraz z budową kolektora kanalizacji deszczowej do ul. Widzewskiej”; „Budowa ulicy Piaskowej w Pabianicach” oraz „Budowa ulicy Gruntowej w Pabianicach” (na zdjęciu głównym). Zapowiadaliśmy to TUTAJ, a o złożeniu wniosku pisaliśmy TUTAJ.

Obecnie trwa ocena merytoryczna. Maksymalnie można otrzymać do 80% kosztów realizacji zadania.

– W terminie złożyliśmy wniosek o przyznanie dofinansowania ze środków FDS na trzy ulice, bardzo istotne dla mieszkańców. Prezydent liczy, że ostatecznie Pabianice otrzymają finansowe wsparcie na wskazane inwestycje drogowe – mówi rzeczniczka ratusza Aneta Klimek.

Łącznie urzędnicy złożyli wnioski do trzech rządowych programów wsparcia lokalnych inwestycji drogowych (w 2016, 2018 i 2019 r.) na zadania, które spełniały kryteria kwalifikacyjne. W 2016 wnioskowaliśmy w ramach wieloletniego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” – ze względu na to, że zadanie nie otrzymało dofinansowania, nie zostało zgłoszone ponownie do tego samego programu w 2018 roku.

– W zamian za to w 2018 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie budowy ul. Piaskowej do „Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”, gdzie kryteria wyboru były bardziej korzystne. Z kolei w tym roku został złożony wniosek do nowo powstałego Funduszu Dróg Samorządowych – tłumaczy Aneta Klimek.

Czy kciuki za powodzenie starań trzyma senator Maciej Łuczak?

– Trzeba być dobrej myśli – usłyszeliśmy.

TUTAJ przeczytasz o staraniach o środki.


Jeden komentarz do “Czy uda się wreszcie zdobyć rządowe dofinansowanie na drogi? Senator jest dobrej myśli

  1. Panie Senatorze w końcu wybory tuż tuż, a że dotąd ulica Piaskowa mimo zamieszkiwania na niej konkubinatu z wierchuszki PiS nie uzyskała poparcia, mimo wniosku Prezydenta w tej sprawie, to nie halo, co tam inne ale piaskowa, to wstyd, kilka liter mniej i będzie PiSowa;-))))

Comments are closed.