FAKTY

Czytają bajkę dla ciężko chorej Róży. Ruszyła zbiórka w sieci

Strażacy robią pompki, a samorządowcy z Gminy Ksawerów właśnie rozpoczęli challenge, polegający na czytaniu bajek. Wybrali baśń o śpiącej królewnie i wyzwali na pojedynek swoich kolegów s sąsiedztwa. Wszyscy mogą pomóc wpłacając pieniądze na zrzutkę TUTAJ.

Bajkę “Śpiąca królewna” w wykonaniu samorządowców Gminy Ksawerów można obejrzeć w mediach społecznościowych. Cel jest szczytny. Chodzi o zebranie środków na leczenie 3 – letniej Róży, córeczki naczelnika OSP z Woli Zaradzyńskiej. Kilka dni temu o wsparcie poprosili druhowie i rodzice dziecka (Więcej TUTAJ).

Ciocia Różyczki, radna Urszula Świątkowska, w nagraniu krótko opowiada o  nagłej chorobie dziecka – złośliwym nowotworze mózgu. Róża już w środę (19.01.) wyjeżdża na dalsze leczenie – wiązką protonową do Essen w Niemczech. NFZ pokrywa koszt tej terapii, jednak potrzebne będą jeszcze pieniądze m.in. na chemioterapię, rehabilitację czy minimum trzymiesięczny pobyt dziecka i mamy w Niemczech. To kwoty nieosiągalne dla rodziny Różyczki.

Zasady akcji samorządowców:

1. Nominowany samorząd ma 48 godzin na wykonanie zadania, czyli należy przeczytać fragment wybranej przez siebie bajki.
2. Za wykonanie zadania wpłacić 50 zł lub 200 zł za niewykonanie zadania na konto podane poniżej
3. Samorząd nominowany ma prawo nominować kolejne 3 samorządy/instytucje
Do wykonania zadania Gmina Ksawerów nominowała następujące samorządy:
Miasto i Gmina Rzgów
Gmina Pabianice
Gmina Dobroń

Zobacz, jak samorządowcy z Ksawerowa czytają bajkę: