FAKTY

Czytelnik pyta: Opróżnią kosze po podwyżce?

Przepełnione kosze na śmieci to niezmienny element pabianickiego krajobrazu.

Nasz czytelnik podczas jesiennego spaceru 19 listopada mocno się zdenerwował. Tuż przy wejściu do parku Wolności (od strony wieżowców) powitały go kosze kipiące śmieciami. Uwiecznił je na zdjęciach.

Niestety, taki widok to przykra codzienność. Niżej już redakcyjne zdjęcie z 11 listopada. Dziś też pełno śmieci.

Może kosze opróżnią po nowym roku. Jak już podwyżka zacznie obowiązywać… – zastanawia się pabianiczanin.

Kolejna podwyżka opłat za odbiór odpadów niedługo wejdzie w życie. Nowe stawki za śmieci radni przegłosowali 12 listopada. Przepełnione kosze nie maja jednak związku z pracą EKO- Regionu. Kto zatem odpowiada za opróżnianie w parki czy na skwerach i ulicach? Dlaczego tego nie robi?

Za czystość i porządek na terenach zielonych w Pabianicach odpowiada w ratuszu Wydział Ochrony Środowiska. Urzędnicy, w drodze przetargu, wyłaniają firmę, które ma zadbać o sprzątanie parków i skwerów. Niestety, w ostatnich miesiącach, jest z tym spory problem.

Kolejne przedsiębiorstwa okazują się niesolidne, a prawo zamówień publicznych wymusza wybór najniższej oferty. Firmy, chcąc uzyskać konkurencyjne ceny, oszczędzają, w dużej mierze na kosztach zatrudniania pracowników. Miasto, ostatnimi czasy, wymierzało kary umowne wobec niesolidnych kontrahentów.

Kosz w parku Wolności. Zdjęcie z 11. 11. 2021r.
Tagi: