OPINIE

Czytelnik: “zatracają się w zagrożeniu covidowym”

Pabianiczanin uważa, że powinniśmy się troszczyć o siebie i nie bać zwrócić uwagi.

Pan Andrzej wybrał się wczoraj (piątek) na przedświąteczne zakupy. Jak zauważył, na pierwszy rzut oka świadomość pabianiczan w sytuacji zagrożenia COVID -19 wydaje się duża, jednak ludzie tworzący kolejki przed marketami “zatracają się w zagrożeniu covidowym” i nie widzą innych niebezpieczeństw.

Nasz czytelnik pisze: “Kolejki, pomimo wyraźnie oddzielonych od “jezdni” (bo tak można nazwać pasy ruchu samochodowego na parkingu marketu) chodników tworzą się na samych przejazdach dla samochodów. Przecież można to samo zrobić w strefie pieszej i nie trzeba stać na drodze… Wiem, że ludzie z wygody wysiadają z auta i idą najkrótszą drogą do drzwi. Ale pokonanie dodatkowych dwóch metrów, aby stanąć logicznie i bezpiecznie, już raczej problemem być nie powinno… Dbajmy o siebie i wykazujmy się myśleniem w tak prostych sytuacjach.

Opisana powyżej sytuacja nie jest wyjątkowa. Jadąc po mieście widziałem takie zachowania ludzi pod Intermarche i Bricomarche na Myśliwskiej, Bricomarche w centrum Pabianic i przy Biedronce na Piotra Skargi. Uważajmy na siebie i nie bójmy się zachować inaczej, zwrócić komuś uwagi, dać przykładu”.

Zdjęcie została wykonane dzisiaj (sobota), a więc już przy mniejszym ruchu, koło jednego z marketów przy ul. Myśliwskiej.