Funkcjonariusz podziękował za pomoc i przekazał pozdrowienia wszystkim osobom, którym jego los nie jest obojętny. Rafał Dzwonnik choruje na najgroźniejszy z nowotworów, ale mimo to nie poddaje się.” My również tego nie róbmy! Każdy może pomóc, bo Rafał pomagał każdemu!” apelują pabianiccy funkcjonariusze.
W miniony czwartek aspirant sztabowy Rafał Dzwonnik spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Pabianicach młodszym inspektorem Jarosławem Tokarskim. Podczas wizyty policjant serdecznie podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi i Komendantowi Powiatowemu Policji w Pabianicach za okazaną życzliwość, pomoc i wsparcie. Dodał, że terapia, której teraz jest poddawany przynosi pozytywne efekty. Dzięki ludziom o wielkim sercu mógł rozpocząć kosztowne leczenie. Jest wdzięczny za każdą, nawet najmniejszą pomoc. Jednak, aby nie zaprzepaścić dotychczasowego trudu, musi kontynuować terapię. Policjant z pabianickiej jednostki dzielnie stawia czoło przeciwnościom losu, jest pełen nadziei na lepsze jutro. Jest szansa, aby uratować mu życie. Potrzeba jeszcze ponad 260 tys. zł, aby dokończyć innowacyjną terapię i dać mu szansę na życie.
Link do II zbiórki TUTAJ
O akcji pomocy dla ciężko chorego funkcjonariusza pisaliśmy wielokrotnie. Przypomnijmy – Rafał Dzwonnik nazywany przez pabianickich policjantów „naszym Dzwonkiem” ma 46 lat. W Policji służy od ponad 20 lat. Od 2018 roku na stanowisku koordynatora Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii pabianickiej komendy, gdzie zajmował się szerzeniem profilaktyki i zwalczaniem przestępczości wśród młodzieży. Rafał to doświadczony policjant, pracowity i zaangażowany w każde wykonywane działanie. Przede wszystkim to jednak wspaniały człowiek – ciepły, serdeczny, życzliwy i lubiany przez wszystkich. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy, zawsze wyróżniał się wzorową postawą. Nawet teraz, w tak ciężkiej sytuacji w jakiej się znajduje, stara się pomagać innym. Kiedy dowiedział się o chorej dziewczynce, 11-miesięcznej Mai postanowił przyłączyć się do akcji ratowania jej życia. Po zakończonej pierwszej zbiórce na swoje leczenie, jego grupa licytacyjna została dedykowana dziewczynce. Między innymi dlatego udało się zebrać całą potrzebną kwotę na ratowanie życia chorego dziecka.
Zorganizowana w styczniu br. zbiórka pieniędzy na leczenie metodą Nano Therm w Lublinie cieszyła się ogromnym powodzeniem. Udało się szybko uzbierać ponad 196 tys. zł, a zrzutka została udostępniona niemal 3000 razy. Niestety okazało się, że metoda leczenia, na którą były zbierane pieniądze, stanowi zbyt wielkie zagrożenie dla życia naszego policjanta. W tej chwili jedyną możliwą do zastosowania metodą jest immunoterapia, którą można zrealizować w prywatnej klinice w Niemczech. Całkowita suma leczenia jest ogromna i wynosi około 520 tysięcy złotych. Zebrane pieniądze podczas pierwszej zbiórki umożliwiły rozpoczęcie leczenia.