FAKTY

Daria i Oliwia ze stypendium sportowym

Doceniono osiągnięcia niepełnosprawnych zawodniczek.

Znamy nazwiska laureatów stypendiów i nagród sportowych dla zawodników i trenerów, którzy w ubiegłym roku osiągnęli największe sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Do podziału było 100 tys. zł.

Wpłynęło 101 wniosków – 32 odpadły w ocenie merytorycznej (nie spełniały regulaminu pod względem rangi osiągnięć albo wieku kandydatów), 1 odpadł jako złożony po terminie, uwzględniono zaś 68. Wręczenie nagród odbędzie się podczas gali sportu 17 kwietnia.

Wśród stypendystów znalazły się Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel – parabadmintonistki (Fundacja MoveNow). Dziewczyny mają po 15 lat, tworzą jedyny w Polsce damski debel w klasie osób niskiego wzrostu (SS6). W ubiegłym roku zdobyły m.in. brązowy medal na Mistrzostwach Świata w parabadmintonie (CZYTAJ TUTAJ). Wcześniej pisaliśmy o zbiórce pieniędzy, która pomogła sfinansować ich wyjazd (m.in. TUTAJ i TUTAJ), a ostatnio o udanym występie w turnieju rozgrywanym w Hiszpanii (CZYTAJ TUTAJ).

Niepełnosprawne zawodniczki będą otrzymywać po 200 zł miesięcznie. To drugi taki przypadek w historii nagród i stypendiów sportowych (jest jeszcze Krzysztof Jarzębski, który porusza się na rowerze za pomocą rąk), a pierwszy w sporcie młodzieżowym.

Oto pełen wykaz przyznanych stypendiów i nagród sportowych.

a) przyznane stypendia sportowe:

L.p. Imię i nazwisko Klub/dyscyplina Kwota:
1. Ewa Kielar PTK/koszykówka 300,- (miesięcznie)
2. Weronika Dolewa PTK/koszykówka 300,- (miesięcznie)
3. Martyna Dolewa PTK/koszykówka 300,- (miesięcznie)
4. Julia Piestrzyńska PTK/koszykówka 350,- (miesięcznie)
5. Justyna Rudzka PTK/koszykówka 350,- (miesięcznie)
6. Daria Kowalczyk PTK/koszykówka 350,- (miesięcznie)
7. Julia Serednicka PTK/koszykówka 300,- (miesięcznie)
8. Michał Dybka PTC/zapasy 500,- (miesięcznie)
9. Jakub Madaj PTC/zapasy 200,- (miesięcznie)
10. Jakub Błachowicz PTC/zapasy 200,- (miesięcznie)

11.

Daria Bujnicka Fundacja MoveNow/badminton 200,- (miesięcznie)
12. Oliwia Szmigiel Fundacja MoveNow/badminton 200,- (miesięcznie)
13. Kinga Królik UKS Azymut/biegi na orientację, lekkoatletyka 600,- (miesięcznie)

14.

Julia Krempińska UKS Azymut/biegi na orientację 200,- (miesięcznie)

15.

Konrad Płóciennik UKS Azymut/biegi na orientację 200,- (miesięcznie)

16.

Szymon Kielan PKT/tenis ziemny 250,- (miesięcznie)

b) przyznane jednorazowe nagrody sportowe (dyscypliny indywidualne):

L.p. Imię i nazwisko

Klub/dyscyplina

Kwota
1. Hovhannes Yazichyan UKS Heros Team, trójbój siłowy 1000,-
2. Anna Młynarczyk UKS Heros Team/jiu-jitsu 1000,-
3. Krzysztof Jarzębski AZS Łódź/Pabiks, kolarz 1000,-
4. Mariusz Bałaziński Olimp Zabrze, kulturystyka 1000,-
5. Janina Rosińska Biegi długodystansowe 500,-
6. Jakub Lesman PKT/tenis ziemny 800,-
7. Artur Gwiazdowski UKS Korona/badminton 1200,-
8. Józef Ejsmont PTC/podnoszenie ciężarów 1000,-
9. Jakub Białkowski PTC/zapasy 1000,-
10. Katarzyna Konc UKS Azymut/biegi na orientację 500,-
11. Tomasz Tkaczuk UKS Azymut/biegi na orientację 500,-
12. Maria Pabich UKS Azymut/biegi na orientację 500,-
13. Dawid Zając UKS Azymut/biegi na orientację 500,-
14. Agata Stefaniak Łódzki Klub Offroadowy/rajdy długodystansowe BAJA 1000,-
15. Maciej Sułat Biegi na dystansie 10km, 21km, 50km, 70km do 200km, biegi z przeszkodami/niezrzeszony 800,-
16. Grzegorz Sokołowski PKSW AZJA/ Taekwon-Do 500,-
17. Patryk Jagodziński PKSW AZJA/ Taekwon-Do 500,-
18. Aleksander Muszyński PKSW AZJA/ Taekwon-Do 500,-
19. Oliwier Baranowski PKSW AZJA/ Taekwon-Do 500,-
20. Zuzanna Śmiałkowska PKSW AZJA/ Taekwon-Do 500,-
21. Olaf Myśliński ESKADRA/taniec towarzyski/
standard/latynoamerykański
1000,-

c) przyznane jednorazowe nagrody sportowe (dyscypliny zespołowe):

L.p. Imię i nazwisko Klub/dyscyplina Kwota:
1. Joanna Twardowska PTK/koszykówka 800,-
2. Paulina Szwej PTK/koszykówka 500,-
3. Gaja Włodarczyk PTK/koszykówka 500,-
4. Dominika Szczygieł PTK/koszykówka 850,-
5. Magdalena Grzelak PTK/koszykówka 800,-
6. Katarzyna Szymańska PTK/koszykówka 800,-
7. Patrycja Kirsz PTK/koszykówka 800,-
8. Natalia Janitzka PTK/koszykówka 500,-
9. Klaudia Beze PTK/koszykówka 500,-
10. Katarzyna Pęcina PTK/koszykówka 800,-
11. Szymon Barys PKK’99/koszykówka mężczyzn 850,-
12. Damian Skowroński Pabiks/piłka ręczna 500,-
13. Konrad Witczak Pabiks/piłka ręczna 500,-
14. Dawid Bilichowski Pabiks/piłka ręczna 500,-

d) przyznane jednorazowe nagrody dla trenerów:

L.p.

Imię i nazwisko Klub/dyscyplina Kwota
1.

Sylwia Wlaźlak

PTK Pabianice/koszykówka

2000,-

2.

Marzena Głaszcz

PTK Pabianice/koszykówka

1500,-

3.

Mariola Szymańska

PTK Pabianice/koszykówka

500,-

4.

Jolanta Nowacka

PTK Pabianice/koszykówka

500,-

5.

Svitlana Kosenchuk

UKS Korona/badminton

1200,-

6.

Adam Gąsiorowski

UKS Azymut/lekkoatletyka, bieg na orientację

1500,-

7.

Jerzy Woźniak

UKS Azymut/biegi na orientację

1500,-

8.

Dariusz Kielan

PKT/tenis ziemny

1000,-

9.

Grzegorz Szyszka

PTC/zapasy

1500,-

10.

Przemysław Kłębowski

PTC/zapasy

1000,-

11.

Mariusz Łechtański

PTC/zapasy

700,-

12.

Waldemar Sawosz

PTC zapasy/sumo

1500,-

13.

Dorota Gawrońska-Popa

FUNDACJA MOVE NOW/badminton

500,-

14.

Maciej Ptaszek

UKS Heros team/Jiu-Jitsu

500,-

15.

Adam Jurga

PKK’99/koszykówka mężczyzn

1000,-

16.

Sebastian Rajchert

Pabiks/piłka ręczna

500,-

17.

Mateusz Oklejak

Pabiks/piłka ręczna

500,-

ZOBACZ PODZIAŁ PIENIĘDZY W 2017 ROKU


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *