FAKTY

Dariusz Cymerman zmiażdżył konkurencję (wyniki wyborów)

Pabianiczanie z okręgu nr 19 wybrali swojego radnego.

Popierany przez BSR, PO i SLD kandydat Dariusz Cymerman uzyskał 226 głosów i zostawił konkurentów daleko w tyle. Zdobył mandat w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w okręgu nr 19 (część Bugaju). Drugi był Sławomir Szczesio z 45 głosami. Na Dariusza Jakóbka postawiło 30 pabianiczan, a na Włodzimierza Iwaszkę 13. Frekwencja wyniosła 13,54%.

Po raz pierwszy skorzystaliśmy z nowego wzoru urn – były transparentne i bez symboli narodowych. W komplecie z kartą do głosowania mieszkańcy dostawali białą kopertę (aby zachować tajność wyborów), ale zdecydowana większość z nich wrzucała karty luzem. Obie komisje obwodowe (nr 37 i 38) urzędowały w budynku Gimnazjum nr 3.

Wybory uzupełniające musiały się odbyć, bo w wyniku wyroku sądu administracyjnego wygasł mandat Sławomirowi Szczesiowi.

7 komentarzy do “Dariusz Cymerman zmiażdżył konkurencję (wyniki wyborów)

  1. Redakcja jest słabo zorientowana bo Cymermana popierał jeszcze KOD i .Nowoczesna :)

  2. W sumie to bylo do przewidzenia, bardziej mnie zastanawia kiepski wynik p.Szczesia,.

  3. Szczesio przerąbał na własne życzenie. Pchał sie na stołek po przegranej w sądzie. A senator Łuczak go jeszcze poparl. wstyd, senatorze. Pokazał pan, gdzie PiS ma prawo…

  4. Wraca nowe. Pabianice czerwienią się jak dawniej. Za komuny dzięki poparciu członków PZPR rządzili Kunka z Cymermanem. Teraz dzięki poparciu mieszkańców u władzy jest Kunka z Cymermanem. Aby było jak dawniej to nawet komisarz Rączka kupił dla ludu saturator z wodą. Będzie coś dla ludzi pracy.

Comments are closed.