FAKTY KOMUNIKACJA

Darmowa komunikacja MZK dla wszystkich psów. Jest też nowy przywilej dla…

Gest miasta wobec psów wszelkich ras i kundelków. I kierowców.

W ratuszu przygotowywana jest uchwała dotycząca zmian w komunikacji miejskiej – możliwe, że już wiosną każdy pies, bez względu na rozmiar, będzie mógł podróżować autobusem za darmo. Dotychczas bezpłatnie można było przewozić małe psiaki, mieszczące się na rękach/kolanach właściciela (zwolnienie z opłaty pojawiło się około 2 lata temu i było inicjatywą radnego miejskiego Antoniego Hodaka).

Warunek przewozu psa jest tylko jeden: – Należy pamiętać, aby zwierzę było zabezpieczone – posiadało smycz, kaganiec i nie zagrażało innym pasażerom. Psy różnie reagują na podróż, niektóre mogą się stresować – wyjaśnia prezydent Grzegorz Mackiewicz.

O smyczy i kagańcu trzeba pamiętać nie tylko w autobusie – po nowelizacji ustawy, od połowy listopada, obowiązują nowe przepisy. Do tej pory właściciele psów ras niebezpiecznych za brak kagańca/smyczy czy niedopilnowanie miejsca przebywania czworonoga byli karani grzywną najwyżej do 250 zł. Teraz zapłacą nawet 5 tysięcy. Właściciele mieszańców zapłacą 1 tys. zł. grzywny. W sytuacjach narażenia bezpieczeństwa innych, właścicielom grozić będzie także kara ograniczenia wolności lub nagana. O nowych przepisach CZYTAJ TUTAJ.

Kierowco, przesiądź się w autobus!

Kolejnym zapisem w przygotowywanej uchwale są darmowe przejazdy MZK na podstawie dowodu rejestracyjnego pojazdu – właściciel będzie mógł zabrać ze sobą tylu pasażerów, na ile miejsc zarejestrowany jest pojazd. Warunkiem będzie okazanie ważnego dowodu rej. i posiadanie Karty Pabianiczanina.

Ten przywilej to realizacja przedwyborczej obietnicy Grzegorza Mackiewicza i element walki ze smogiem – bezpłatne przejazdy autobusem mają zachęcić kierowców do pozostawiania samochodów i korzystania z usług miejskiego przewoźnika.

Tagi:

2 komentarze do “Darmowa komunikacja MZK dla wszystkich psów. Jest też nowy przywilej dla…

  1. my z kolegami składamy się na małego zardzewiałego busa na ok 20 osób. roczne ubezpieczenie i opłaty za przegląd będą niższe niż koszt migawek dla 20 osób! ważne aby w dow. rej. było tyle miejsc wpisanych!

  2. Bardzo fajny pomysł by odstawić auto i bezpłatnie korzystać z jazdy autobusem. Super. Jestem za. Popieram w 100 %. Czekamy na realizację. Warto byłoby pomyśleć i jak najszybciej usprawnić połączenie z Bugaju z Dużym Skrętem. Od lat nie ma żadnej linii komunikacyjnej , żeby z Bugaju wydostać się w kierunku Łodzi bezpośrednio jednym środkiem lokomocji.
    Bez sensu jest dojazd autobusem do centrum i oczekiwanie na drugi środek lokomocji tj. tramwaj by dojechać do Dużego Skrętu. Czas dojazdu w jedną stronę do Dużego Skrętu to ponad godzina czasu , koszt ponad 10 zl ( 4 bilety po 2,60) a odległość -wynosi zaledwie ok. 2 km.
    Nie do przyjęcia. Szkoda , że nie ma nikogo kto pochyliłby się nad tym problemem. Zostaje jeszcze rower.- szybciej, taniej, zdrowiej. Ale dla młodszych , zdrowszych ,i sprawnych.

    L

Comments are closed.