FAKTY KOMUNIKACJA

Darmowe przejazdy dla wszystkich psów oraz właścicieli samochodów. Wiemy, od kiedy

Czas pokaże, czy pabianiczanie chętniej będą korzystać z usług MZK.

Ostatniego dnia miesiąca (czwartek, 28 lutego) wejdzie w życie uchwała Rady Miejskiej dotycząca lokalnej komunikacji zbiorowej (pisaliśmy o tym TUTAJ). Nowa uchwała wprowadza następujące zmiany w taryfie:

• bezpłatne przejazdy dla właścicieli samochodów osobowych posiadających Kartę Pabianiczanina oraz osób im towarzyszących posiadających Kartę Pabianiczanina, łącznie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc w samochodzie (pozycja S.1 dowodu rejestracyjnego). Uwaga – ważne jest okazanie oryginału dowodu rejestracyjnego (nie kserokopii) oraz dowodu tożsamości.

zniesienie opłat za przewóz psów (bez względu na gabaryty czworonoga; wcześniej dotyczyło to tylko psiaków, które pomieszczą się na rękach/kolanach właściciela).

• wprowadzenie biletu grupowego 10+1 jednostrefowego w cenie 8,20 zł. Uwaga – bilet grupowy upoważnia grupę dzieci i młodzieży do 10 osób (do ukończenia nauki w szkole publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej, nie dłużej niż do 24. roku życia) oraz 1 osobę dorosłą (opiekun grupy) do przejazdu autobusami MZK na wszystkich liniach w granicach jednej strefy.

• zmiany w uprawnieniach do bezpłatnych przejazdów dla honorowych dawców krwi – obniżenie liczby oddanej krwi z 20 litrów do 18 litrów dla mężczyzn i 15 litrów dla kobiet (pisaliśmy o tym TUTAJ).


2 komentarze do “Darmowe przejazdy dla wszystkich psów oraz właścicieli samochodów. Wiemy, od kiedy

  1. Redakcjo.
    Ważna uwaga.
    Wraz z dow. rej. i Kartą Pab. należy mieć przy sobie także ważny dowód tożsamości!

Comments are closed.