FAKTY

Dary przestały się mieścić. Miasto otwiera magazyn centralny

W hali sportowej przy ul. Orlej 1 od poniedziałku (7 marca) ruszy tymczasowy centralny magazyn zbiórki darów dla Ukrainy.

Zbiórki pomocowe odbywają się w różnych punktach na terenie Pabianic, prowadzą je organizacje pozarządowe, a koordynuje Forum Organizacji Pozarządowych we współpracy z prezydentem miasta. Darów przybywa, dlatego do dyspozycji organizacji pozarządowych miasto przekazało halę przy Orlej na tymczasowy magazyn. Można tam przywozić rzeczy ze zbiórek prowadzonych w organizacjach pozarządowych, szkołach, firmach lub prywatnie (w opisanych kartonach lub workach). Na miejscu będą sortowane i paletowane. Palety rozdysponuje dalej Starostwo Powiatowe, ponieważ – zgodnie z wytycznymi wojewody łódzkiego – koordynuje zbiórki dla potrzebujących odbywające się we wszystkich miastach i gminach powiatu. Do starostwa trafią też palety z darami z innych samorządów.

Magazyn w hali przy Orlej będzie czynny przez najbliższy tydzień od 7 do 11 marca w godz. 14.00 – 19.00. Termin może zostać przedłużony. Organizowane w hali zajęcia sportowe będą tymczasowo odbywać się w innych lokalizacjach.

Rzeczy dla potrzebujących nadal można przynosić do punktu zbiórki w Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Stary Rynek 4. Zgłoszenia: Forum Organizacji Pozarządowych w Pabianicach, przewodnicząca Dorota Pędziwiatr, tel. 600 877 640, miejsce zbiórki Cech Rzemiosł Różnych, ul. Stary Rynek 4.

Ratusz prosi o informację o wszystkich prowadzonych zbiórkach na adres e-mail: pomagam.ukrainie@um.pabianice.pl

Przypomnijmy, że prowadzony przez powiat punkt zbiórki rzeczowej i żywnościowej znajduje się w przy ul. Sejmowej 2 w Pabianicach: (Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza). Czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 10.00 – 18.00

Tagi: