KOMUNIKACJA

Debiut biletomatu

Wreszcie mamy możliwość płacenia kartą za bilety oraz samodzielnego doładowania migawki.

Działa już biletomat zlokalizowany na przystanku Kilińskiego/SDH. Ustawione zostały i wkrótce „wystartują” urządzenia przy szpitalu i na ul. Roweckiego/Gryzla. Kolejne staną na Kilińskiego (naprzeciwko SDH) i w rejonie dworca PKP (przy wiacie dla wsiadających).

Biletomat stacjonarny kosztuje 181,5 tys. zł (możliwa płatność monetami, banknotami i kartami, czy blik).We wszystkich będzie można kupić bilety jednorazowe i czasowe oraz doładować migawkę. Oprócz biletów pabianickich planowana jest dystrybucja m.in. biletów łódzkich. Ponadto wkrótce do miasta dotrze 10 biletomatów mobilnych (36,3 tys. zł za sztukę), do zamontowania w autobusach, które pozostaną po wymianie taboru.

Jak pisaliśmy w połowie kwietnia, w przetargu na dostawę i montaż biletomatów (10 do autobusów i 5 na przystanki) wpłynęła jedna oferta – od firmy Mera-Systemy na kwotę 1 mln 271 tys. 328 zł. To o 69 tys. więcej, niż planowało miasto, dlatego wykonawca dodatkowo zaproponował wyższe parametry urządzeń: infokiosk i kamerę z rejestratorem w biletomatach stacjonarnych (nieobejmującą zasięgiem PIN-padu) oraz wdrożenie możliwości płacenia za pomocą polskiego standardu płatności blik.