ROZRYWKA

Dla miłośników nordic walking i początkujących

Wypożyczą kije i nauczą poprawnej techniki.

Już 8 lipca na Lewitynie odbędzie się sportowa impreza pn. „Nordic Walking jest dla Ciebie! Pomaszeruj przez łódzkie”. To cykl 5 wydarzeń organizowany przez Stowarzyszenie Rajsport Active – w Wieluniu (maj), Pabianicach (lipiec), Uniejowie (sierpień), Piotrkowie Tryb. (wrzesień) i Sieradzu (październik).

Każda z imprez ma charakter edukacyjno-rekreacyjny. Nie ma ścigania się ani pomiaru czasu. Na początek każdy będzie mógł dobrać indywidualnie kije, dopasować je do sylwetki, porozmawiać o stroju i odpowiednim obuwiu (kije można wypożyczyć na miejscu za darmo).

– Później będzie wspólna rozgrzewka i warsztaty z nauki prawidłowego chodzenia techniką NW, następnie zabierzemy uczestników na wspólny marsz na trasie o długości ok 6-8 km – mówi Janusz Grzebski, instruktor i sędzia nornic walking, który poprowadzi zajęcia.

Start o godz. 10 na Lewitynie (wcześniej od godz. 8.00 weryfikacja w biurze zawodów). Koszt to 15 zł od osoby (pakiet startowy – torba i opaska, pamiątkowy medal, woda i posiłek), a zgłoszenia przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza dostępnego na: rajsportactive.pl/zapisy. Limit to 100 osób.

Niedawno pisaliśmy także o zapisach na II Pabianicki Marsz Nordic Walking “Forma na Piątkę” – CZYTAJ TUTAJ.


Jeden komentarz do “Dla miłośników nordic walking i początkujących

Comments are closed.