FAKTY

Dla niektórych radnych to był dobry rok [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

Wyższe zarobki, nowa praca. Wybraliśmy kilka ciekawostek. Sami możecie też ich poszukać.

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pabianicach opublikowano oświadczenia majątkowe radnych. “Wyspowiadać się” m.in. z dochodów samorządowcy musieli się w tym roku do końca maja.

O niemal 7 tys. zł więcej w zarobiła w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na Widzewie radna Małgorzata Grabarz z Koalicyjnego Klubu Radnych. W oświadczeniu za 2018 rok złożonym w 2019 wykazała prawie 85,8 tys. zł, obecnie (za ub. rok) prawie 92,5 tys. zł. Grabarz uczy przygotowania do życie w rodzinie, jest również wychowawcą w internacie (ma sporo nadgodzin oraz dyżury). O imponujacych zarobkach tej szeregowej nauczycielki pisaliśmy w ubiegłym roku (CZYTAJ TUTAJ).

Wiecej, bo prawie 60 tys. zł (wcześniej ok. 58.500 łącznie z nagrodą jubileuszowa) – zarobił także wiceprzewodniczacy Rady Miejskiej Krzysztof Hile jako redaktor telewizji Pro-MOK.

Szef opozycji w mieście (PiS) Włodzimierz Stanek jako dyrektor kancelarii sejmiku zarobił 109 815, 37. Co ciekawe – niewiele mniej uzyskała w  SP nr 9 jego małżonka Elwira (102 422, 07 zł), gdzie jest dyrektorem.

Niezłymi zarobkami może się poszczycić przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski (KKR). Z umowy o pracę w ZWiK “wyciągnął” 101.429, 21 dochodu. Nie “obłowił się” natomiast Gabriel Grzejszczak (KKR), zatrudniony w połowie listopada ub. roku jako podinspektor w Starostwie Powiatowym. Osiągnął z tego tutułu blisko 4.400 zł (podał, że to przychód).

2019 był dobrym rokiem dla Piotra Różyckiego Łączne dochody tego radnego PiS wzrosły w 2019  o prawie 40, 5 tys. Było prawie 51,200 tys. zł jest ponad 91, 600 zł (dochody pochodzące z firmy wskazał nieprecyzyjnie jako ok. 30 tys. zł). Tyle ile sam wzrost zarobków Różyckiego, czyli ponad 40 tys. zł, wynoszą łączne dochody kilkorga radnych za cały miniony rok. Z czego wynika taki wzrost? Po pierwsze – większe dochody wygenerowała jego firma oferująca sprzątanie. Po drugie – pan radny został także zatrudniony. Z tytułu umowy o pracę otrzymał prawie 26,5 zł. Co robił? Był odpowiedzialny za nocne dyżury telefoniczne przez wszystkie dni w roku (także w niedziele i święta). Mogły szukać u niego pomocy ofiary przestępstw.

TUTAJ oświadczenia majątkowe wszystkich radnych miejskich.