FAKTY

Długi weekend. Policyjne akcje także z powietrza

 Wielu z nas zdecyduje się niebawem na krótką bądź dłuższą podróż. Dlatego od najbliższego piątku, 12 sierpnia, do poniedziałku, 15 sierpnia, policjanci garnizonu łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022”. Poprzedzi je ogólnopolska akcja „Prędkość” podczas, której funkcjonariusze z grupy SPEED nie tylko z ziemi, ale i z powietrza,  będą prowadzić kontrole i ścigać piratów drogowych.

Należy się spodziewać zwiększonej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie zabraknie też wsparcia z powietrza – do powyższych działań ruszy także policyjny śmigłowiec, który wyposażony w kamerę obejmie nadzór nad drogami naszego województwa.

Mundurowi biorący udział w działaniach „Sierpniowy weekend 2022”, będą pełnić służbę nieprzerwanie do poniedziałku 15 sierpnia. W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy funkcjonariuszy w radiowozach wyposażonych w videorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi.

Funkcjonariusze podejmą stanowcze interwencje wobec kierujących będących pod wpływem alkoholu, drobiazgowo sprawdzą, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy najmłodsi podróżujący pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów.

Policjanci będą również kontrolować ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.12 sierpnia br. obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00, 13 sierpnia od 8:00 do 14:00 natomiast 14 i 15 sierpnia od 8:00 do 22:00.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów.

Planując taką podróż kierujmy się zasadę „wolniej oznacza bezpieczniej”. Pamiętajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypomnieć o bezpiecznym zachowaniu na drodze – mówi mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi.

(Źródło: KWP Łódź; fot. FB/Policja Wojewodztwa Łódzkiego)